Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -2 °C Mērens vējš, 6 m/s no DA
Sestdiena, 2019. gada 23. NovembrisVārda dienu svin: Zigrīda, Zigfrīda, Zigrīds

Aicina pievienoties koku sēšanas un stādīšanas akcijai «Laimes koki»

www.jelgavasvestnesis.lv
21. septembrī norisināsies akcija «World Cleanup Day» jeb Pasaules talka un akcija «Laimes koki» – to gaitā arī jelgavnieki aicināti iesēt sēklas vai iestādīt koku, kas varētu izaugt par nākotnes dižkoku, kļūstot par ieguldījumu pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā.

Pasaules talka ir pasaulē lielākā atkritumu vākšanas akcija, kas pirmo reizi norisinājās 2018. gada 15. septembrī, pulcējot 18 miljonus cilvēku 157 pasaules valstīs. Tās galvenais mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām. Savukārt akcijas «Laimes koki» mērķis ir veidot bērnos un jauniešos atbildības sajūtu par dabas saglabāšanu – veidot dziļāku izpratni par dabas procesiem, uzņemoties rūpes par kāda konkrēta koka izaudzēšanu, kā arī veicināt aktīvāku sabiedrības iesaisti vides jautājumu risināšanā vietējā un globālā mērogā.

Tāpēc ikviens aicināts savu iespēju robežās organizēt kolektīvus koku stādīšanas pasākumus – podiņā iesēt iepriekš sagatavotu koka sēklu vai savā apkaimē iestādīt koka stādu, domās vai vārdos izsakot vēlējumu sev, Latvijai vai pasaulei. Stādīšana gan jāsaskaņo ar savu pašvaldību vai Latvijas Valsts mežiem. Savukārt, ja pasākumā iesaistās individuāli, vēlams pastāstīt par savām aktivitātēm Lielās talkas organizētājiem pa e-pastu talkas@talkas.lv. Tāpat sēšanas vai stādīšanas process jānofilmē vai jānofotografē un jāpublicē arī savos sociālo tīklu kontos, izmantojot tēmturus: #Lielatalka #WorldCleanupDay #Laimeskoki.

Foto: globalgiving.org

Viedokļi

Pievienot komentāru