Meklēšanas forma

Neliels lietus 6 °C Mēreni stiprs vējš, 8.3 m/s no D-DR
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Aicina pieteikties gada balvai «Drošākais uzņēmuma autoparks 2019»

www.jelgavasvestnesis.lv
Lai rosinātu Latvijas uzņēmumu, valsts iestāžu un pašvaldību izpratni par drošu uzņēmuma autoparku un veicinātu labo praksi to pārvaldībā, aicina Jelgavas novada uzņēmumus pieteikties gada balvai «Drošākais uzņēmuma autoparks». Ikgadējā konkursā tiks noskaidroti un godināti Latvijas uzņēmumi, kuros vissekmīgāk veikta autoparku pārvaldīšana.

Jau septīto gadu apdrošināšanas sabiedrības «Balta» un Satiksmes ministrijas (SM) rīkotā konkursa «Drošākais uzņēmuma autoparks» mērķis ir noskaidrot Latvijā prasmīgākos un atbildīgākos uzņēmumu autoparku pārvaldītājus, kā arī uzlabot kopējo satiksmes drošību, ieviešot praktiskas un pozitīvas pārmaiņas autoparku pārvaldīšanā. Dalība gada balvā uzņēmumu vadītājiem un autoparku atbildīgajiem darbiniekiem dod iespēju iegūt neatkarīgu skatījumu par autoparka stiprajām pusēm un jomām, kur iespējams pilnveidoties, saņemot individuālu izvērtējumu un ieteikumus autoparku pārvaldīšanas uzlabojumiem nākotnē. Labākie dalībnieki konkursa noslēgumā tiek apbalvoti ar vienu no trim – zelta, sudraba vai bronzas – kategorijām.

«Latvijas uzņēmumiem pieder vairāk nekā 200 000 transportlīdzekļu, kas ikdienā piedalās satiksmē, līdz ar to uzņēmumu un iestāžu iespējas ietekmēt kopējo satiksmes drošību ir lielas. Diemžēl Latvija ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaita ziņā negatīvā nozīmē izceļas Eiropas Savienības dalībvalstu vidū. Ne tikai infrastruktūra, bet arī braukšanas kultūra un ātrums ir atslēgas faktori, par ko mums jārunā ceļu satiksmes drošības uzlabošanas kontekstā. Ātruma faktors ir mainīgs – šoferiem ir jājūt robeža starp vienkārši ātru braukšanu un iekļaušanos satiksmē. Par šiem aspektiem arī diskutēsim šī gada konkursā, gan izceļot tos uzņēmumus, kuri jau kādā formā īsteno ātruma kontroli, gan izglītojot autoparkus par veidiem, kā iespējams veicināt autoparka drošību un uzlabot efektivitāti, kopā skaidrojot droša ātruma formulu,» stāsta «Balta» Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks, atgādinot – gada balvas mērķis ir parādīt, ka Latvijā ir daudz labu piemēru, kas uzskatāmi parāda ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu pieeju autoparka uzturēšanā un attīstīšanā.

Pieteikties konkursam iespējams līdz 4. oktobrim, aizpildot pieteikšanās anketu mājaslapā www.drosakais.lv. Dalība konkursā ir bez maksas, un piedalīties aicināts jebkurš uzņēmums un iestāde neatkarīgi no uzņēmuma darbības virziena.

Gada balva «Drošākais uzņēmuma autoparks» iestājas par sociāli atbildīgiem uzņēmumiem, kuri savā ikdienas darbībā, pārvaldot autoparkus, pierāda, ka tiem patiesi rūp kopējā satiksmes drošība. Tas iekļauj uzņēmuma iesaisti risku vadībā, cilvēkresursu vadību, uzņēmuma politiku un rīcību attiecībā uz ceļu satiksmes negadījumiem, to uzraudzību un vadību, kā arī autoparka raksturojošo parametru analīzi un tehnisko nodrošinājumu.

Konkursu organizē apdrošināšanas sabiedrība «Balta» sadarbībā ar Satiksmes ministriju.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru