Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 26 °C Viegls vējš, 3.4 m/s no DA
Svētdiena, 2019. gada 21. JūlijsVārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa

Zemgales toņi – mākslas darbos un tērpos

www.jelgavasvestnesis.lv
Šodien Jelgavā notika Zemgales novada vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa un tērpu skates «Zemgales toņi un pustoņi» noslēguma pasākums, kurā godināti konkursa laureāti – to vidū arī vairāki Jelgavas skolēni.

Risinot konkursa tēmu, dalībnieki bija aicināti akcentēt raksturīgo Zemgales novada vidē, dabā, kultūrā, vēsturē, valodā, sabiedrībā mūsdienās un pagātnē, izceļot sava novada identitāti.

Šodien, noslēdzoties vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa izstādei «Zemgales toņi un pustoņi» Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, kurā bija apkopoti Zemgales novada izglītības iestāžu interešu izglītības mākslas pulciņu audzēkņu darbi, godināja konkursa dalībniekus. Augstu novērtējumu saņēma arī vairāki jelgavnieki.

Pirmās pakāpes diplomu saņēma Jelgavas Mākslas skolas audzēkne Samanta Misune, Jelgavas bērnu un jauniešu centra «Junda» audzēknes Agate Balode un Anastasija Latiševa. Ar Otrās pakāpes diplomu godināja Jelgavas 1. internātpamatskolas audzēkni Lauru Kolužu, bet trešās pakāpes diplomu saņēma Jelgavas 1. internātpamatskolas audzēkņu Renātes Vaičules, Beātes Bites, Madaras Patrīcijas Eigitas kopdarbs un Dagnijas Raminas Zorges darbs, kā arī Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolniece Betija Rubene.

Īpašo Jelgavas pilsētas balvu saņēma Seces pagasta pamatskolas skolniece Vita Lazdauska.

Jelgavas Amatu vidusskolā notika tērpu kolekciju skate «Zemgales toņi un pustoņi», kurā konkursa dalībnieki prezentēja atbilstoši tēmai veidotas oriģinālas tērpu kolekcijas. Skatē pirmās pakāpes diplomus saņēma Bauskas pilsētas pamatskola, Uzvaras vidusskola, Šķibes pamatskola, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola, Tukuma Raiņa ģimnāzija, Andreja Upīša Skrīveru vidusskola un Aizkraukles novada vidusskola.

Konkursa dalībnieki, skolotāji un novadu koordinatori dienas garumā piedalījās arī iedvesmas nodarbībās, izzinot friziermākslas, tērpu stila, grafikas un citu amatu noslēpumus.

Konkursa «Zemgales toņi un pustoņi» mērķis ir stiprināt bērnu un jauniešu patriotismu un valstisko apziņu, bagātināt kultūrvēsturisko pieredzi, veicināt radošo spēju attīstību, iniciatīvu izteikt sevi ar vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izteiksmes līdzekļiem.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti