Meklēšanas forma

Apmācies 14 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no R-DR
Sestdiena, 2019. gada 19. OktobrisVārda dienu svin: Elīna, Drosma, Drosmis

Igauņu režisors iestudējis lugu Jelgavas studentu teātrī

www.jelgavasvestnesis.lv
Gatavojoties Baltijas valstu amatierteātru festivālam «Baltijas Rampa», šogad tiek īstenots projekts «Baltijas rampa 2017 – eksperiments», kura laikā notiek režisoru apmaiņa. Projektā Tartu Universitātes Studentu teātra režisors Kalevs Kudu Jelgavas Studentu teātrī iestudējis izrādi «Parīzē es lidoju ar gaisa balonu», kas tapusi pēc Antona Čehova lugas «Ķiršu dārzs» motīviem. Iestudējums tiks demonstrēts 31. martā un 1. aprīlī.

«Iestudējuma darbība notiek laikā, kad dārza vairs nav – tas ir galīgi iznīcināts, un pēc dārza iznīcināšanas uz zemes notika ekoloģiskā katastrofa. Čehova lugā zināmās darbojošās personas Varja – viņa arī Duņaša –, Šarlote, Gajevs, Ļubova Andrejevna, Trofimovs, Jepihodovs un Aņa ir nokļuvuši vienā pamestā un noslēgtā mājā. Te viņi mēģina saprast, kas notika, kāpēc viņi neko nedarīja, lai glābtu dārzu, un kas ir atbildīgs par tā likvidēšanu. Viņi mēģina aizmirst pagātni un rast risinājumu nākotnei,» iestudējumu raksturo LLU Studentu teātra režisore Astra Kacena. Savukārt K.Kudu, citējot A.Čehovu, papildina: «Cilvēks visu dzīvi nespēj būt veselīgs un priecīgs – vienmēr viņu sagaida sakāves, cilvēks nespēj noslēpties no nāves, kaut tas būtu arī Maķedonijas Aleksandrs. Viņam jābūt gatavam uz visu un jāattiecas pret visu kā pret neizbēgami nepieciešamo, vienalga, cik skumji tas arī nebūtu».

Tartu Universitātes Studentu teātra režisors K.Kudu iestudējis 60 izrādes, kā arī ar saviem iestudējumiem ir piedalījies vairāk nekā 30 festivālos Kanādā, Kolombijā, Belģijā, Anglijā, Francijā, Zviedrijā, Somijā, Baltkrievijā, Krievijā, Latvijā, Lietuvā, Čehijā, Gruzijā, Bosnijā un Hercegovinā, Marokā, Ungārijā un citviet pasaulē.

Iestudējums «Parīzē es lidoju ar gaisa balonu» Jelgavas Studentu teātrī, Jāņa Čakstes bulvārī 5a, tiks demonstrēts 31. martā pulksten 20 un 1. aprīlī pulksten 18. Biļetes uz izrādi var iegādāties Studentu teātrī, cena – 4 eiro.

Projekts «Baltijas rampa 2017 – eksperiments» šosezon norit visās Baltijas valstīs un paredz savstarpēju režisoru apmaiņu, veicinot kaimiņvalstu sadarbību. Projekta laikā top sešas izrādes, kas tiks izrādītas Baltijas valstu amatierteātru festivālā «Baltijas Rampa», kas šīgada septembrī notiks Jūrmalā.

Foto: no JV arhīva

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti