Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no D-DA
Trešdiena, 2019. gada 16. OktobrisVārda dienu svin: Daiga, Dinija, Dinārs

Ādolfa Alunāna mēnesī satiksimies suarejā un izrādē

Emīls Rotgalvis
Oktobrī tiek svinēta Latvijas teātra tēva Ādolfa Alunāna dzimšanas diena, un, godinot dramaturga 171. gadskārtu, Ā.Alunāna Jelgavas teātris un memoriālais muzejs aicina gan uz piemiņas brīdi, gan saviesīgu pasākumu ar izrādi.

Par neatņemamu katra oktobra sastāvdaļu kļuvis piemiņas brīdis Alunāna parkā, kas arī šogad notiks teātra tēva dzimšanas dienā – 11. oktobrī pulksten 18. «Piemiņas brīdī pie Ādolfa Alunāna pieminekļa tiksies gan teātra, gan memoriālā muzeja kolektīvs. Noliksim ziedus un dziedāsim dziesmas,» saka Ā.Alunāna memoriālā muzeja vadītājs Miks Vilnis. Piedalīties atceres pasākumā un godināt Ā.Alunāna veikumu Latvijas teātra attīstībā aicināts ikviens.

Savukārt 24. oktobrī pulksten 18 Ā.Alunāna memoriālajā muzejā gaidāms pasākums «Suareja pie Ādolfa Alunāna». «Tas būs pirmais no vairākiem šādiem kultūras vakariem šosezon, ko rīkosim kopā ar teātri. Līdz pat vasarai šādas suarejas plānojam reizi mēnesī un katrā apmeklētājus vēlamies iepriecināt ar kādu kamerizrādi,» stāsta M.Vilnis, skaidrojot, ka vārds «suareja» cēlies no franču valodas un nozīmē «saviesīgs vakars». Tādus Ā.Alunāns savulaik bieži rīkojis.

«24. oktobra vakarā, esot viesos pie teātra tēva, parādīsim Alunāna sarakstīto viencēliena lugu «Šneiderienes». Tā ir ļoti pateicīga izrāde arī muzeja mazajai skatuvītei,» stāsta Ā.Alunāna Jelgavas teātra direktors un režisors Arvīds Matisons. Jāpiebilst, ka vietu skaits ir ierobežots, tādēļ interesenti aicināti pieteikties pa tālruni 63021180. Nākamās suarejas gaidāmas 7. novembrī un 11. decembrī. Informācijai var sekot līdzi Ā.Alunāna memoriālā muzeja mājaslapā, kā arī sociālajos tīklos.

«Darba ir pilnas rokas, un strādājam, lai jubilejas sezonā ikvienam ļautu izjust īstus svētkus,» saka A.Matisons. Šobrīd teātris aktīvi strādā pie 60. jubilejas sezonas svētku izrādes Pjēra de Bomaršē lugas «Figaro kāzas» teātra galvenās režisores Lūcijas Ņefedovas vadībā. «Figaro kāzas» uz kultūras nama skatuves pirmizrādi piedzīvos 2. novembrī pulksten 15, un biļetes jau ir pieejamas Jelgavas kultūras nama kasē, kā arī www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena – 3–5 eiro.

«Izrādes finālā ir lieli masu skati, kad uz skatuves parādīsies gandrīz viss teātris, un tādā veidā visi kopā būsim nosvinējuši svētkus. Deju kolektīvi savas jubilejas atzīmē ar lielkoncertiem, un mēs līdzīgi – ar šādu izrādi,» par gaidāmo iestudējumu stāsta A.Matisons. Lai kultūras nama apmeklētājus iepazīstinātu ar teātra paveikto pēdējo 10 gadu laikā, plānota arī fotoizstāde kultūras nama foajē. Tā vēstīs par teātra spilgtākajiem mirkļiem un izrādēm. Tāpat spilgtākās teātra atmiņas tiks parādītas videoformātā.

Jāatgādina, ka Ā.Alunāna Jelgavas teātris dibināts 1959. gadā, kad teātra entuziastu dramatiskais kolektīvs ar Jāņa Jaunsudrabiņa lugu «Jo pliks, jo traks» izcīnīja pirmo vietu republikas teātru skatē, iegūstot arī goda nosaukumu – Ādolfa Alunāna Jelgavas Tautas teātris.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru