Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 14 °C Lēns vējš, 5 m/s no R-DR
Otrdiena, 2019. gada 22. OktobrisVārda dienu svin: Īrisa, Irīda, Airisa

Sestdien Annas baznīcā – «Ziemeļu klasika»

www.jelgavasvestnesis.lv
28. septembrī pulksten 18 Jelgavas Svētās Annas baznīcā ar koncertu «Ziemeļu klasika» uzstāsies Asarūmas pilsētas koris no Zviedrijas. Ieeja koncertā – bez maksas.

Koncertam Jelgavā Asarūmas pilsētas koris sagatavojis daudzveidīgu programmu, kurā varēs baudīt gan Volfganga Amadeja Mocarta skaņdarbu «Slavējiet to Kungu», gan Franča Šuberta lūgšanu «Heilig, heilig», gan arī Nikolaja Rimska-Korsakova «Mūsu tēvs» dziedājumu. Kā veltījums zviedru tautas mūzikai koncertā izskanēs arī dziesma «Kurš var burāt bez vēja» un tautasdziesma «Mūsu dārzs». Koncerta programmā iekļautas arī somu komponista Žana Sibeliusa trīs dziesmas no cikla «Piecas dziesmas op.37». Savukārt mūsdienīgāku noti pasākumā piešķirs zviedru ērģelnieces un mūzikas skolotājas Nadjas Ēriksones, zviedru pop un rokmūzikas komponistes Pejas Bekmanes un jau par leģendu kļuvušā zviedru balādes žanra meistara Everta Taubes kora dziesmas.

Asarūmas pilsētas koris dibināts 19. gadsimta beigās kā baznīcas koris. Kopš 2017. gada tā vadītāja ir Nūra Karhuloma – somu izcelsmes dziedātāja, baznīcas mūziķe un vokāla pasniedzēja. Kā soliste koncertā piedalīsies arī pianiste un flautiste Marija Lindegrēna, kura savu mūzikas izglītību ir ieguvusi Gēteborgā, Stokholmā un Kopenhāgenā, informē pasākuma organizatori «Baltic Breeze Travel».

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru