Meklēšanas forma

Lietus 5 °C Mērens vējš, 7 m/s no D-DR
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

«Prāta vētra» atklāj koncertturneju ar jaunu skatītāju rekordu

Jana Bahmane
«Mēs ļoti izbaudījām!» pēc šāsvasaras koncertturnejas «Skārda bungu tūre» atklāšanas savā dzimtajā pilsētā Jelgavā «Prāta vētras» vārdā sacīja Renārs Kaupers. Sestdienas vakarā Lielupes pļavā pulcējās aptuveni 28 000 cilvēku, vienojoties kopīgās dziesmās un uzstādot jaunu «Prāta vētras» koncerta apmeklējuma rekordu Jelgavā.

Ģimenes, draugu kompānijas, «Prāta vētras» mūzikas cienītāji ar bērnu ratiņiem, Lielupes ūdeņos un upes otrā krastā – koncertā tradicionāli valdīja kopības sajūta, vienojot paaudzes un Lielupes krastus. Skatītāji novērtēja arī pasākuma krāšņo vizuālo noformējumu – vērienīgo skatuvi ar atsauci uz tūres nosaukumu, daudzveidīgās video projekcijas, kurās dažādos tēlos bija iemūžināti grupas dalībnieki, «prātinieku» mirdzošos tērpus. Bet lielākās ovācijas izraisīja dziesmas no grupas iepriekšējiem albumiem – koncertu «Prāta vētra» noslēdza ar vienu no saviem leģendārākajām skaņdarbiem – «Lidmašīnas», kas iekustināja visu publiku.

Koncerta īpašie viesi bija grupa «Sudden Lights», kas muzicēja pirms «Prāta vētras» uzstāšanās. Bet kopā ar «Prāta vētru» dziesmas «Tur kaut kam ir jābūt» laikā uz skatuves kāpa arī hip-hop izpildītājs Edavārdi.

«Skārda bungu tūres» atklāšanas koncertu Jelgavā klātienē baudīja arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Pēc koncerta grupa sarīkoja nelielu preses konferenci, kurā izteica īpašu pateicību visiem, kuri bija iesaistīti šī pasākuma organizēšanā – tehniskajam personālam, kas jau kopš aizvadītās nedēļas nogales būvēja vērienīgo skatuvi, kā arī radošajai komandai un savai dzimtajai pilsētai Jelgavai. «Paldies visiem! Pēc smaidiem un dažām atsauksmēm, ko mēs dzirdējām, šķiet, ka bija tīri solīdi. Mēs ļoti izbaudījām!» sacīja R.Kaupers. Tāpat pēc koncerta grupas menedžere Aija Auškāpa paziņoja, ka «Prāta vētras» jaunākais albums «Par to zēnu, kas sit skārda bungas» ieguvis platīna statusu, proti, pārdots jau 9000 tā kopiju.

Preses konferencē piedalījās arī Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. «Šodien mēs izbaudījām mūziku un to enerģiju, kas plūda no jums. Koncerts bija fantastisks – jaunas dziesmas un jauns skatījums uz lietām. Lai pasākums izdotos, ir jāstrādā visiem kopā, un mēs lepojamies par kopīgi paveikto. Vēlmi būt kopā un kopā būšanas spēku mēs parādījām jau Dziesmu un deju svētkos, un šodien to turpinām,» sacīja A.Rāviņš – viņš grupas dalībniekiem uzdāvināja somas ar Jelgavas simboliku.

Jāpiebilst, ka šovasar kopumā «Prāta vētra» Latvijā aizvadīs piecus koncertus – nākamais notiks jau 28. jūlijā Valmierā.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Video: Māris Martinsons

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti