Meklēšanas forma

Skaidras debesis -3 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Notver Ziemassvētku sajūtas adventes koncertos!

Emīls Rotgalvis
Advente ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, katru svētdienu iededzot pa svecītei un atzīmējot to tuvošanos. Aicinot sajust īpašo svētku sajūtu un muzikāli piepildīt šo gaidīšanas laiku, Jelgavā adventes svētdienās notiek īpaši svētkiem veltīti koncerti.

8. decembrī pulksten 14 Jelgavas kultūras namā, svinot otro adventi, Jelgavas Bigbends rīko par tradīciju iedibināto svētku gaidīšanas laika koncertu. «Šoreiz skanēs klasiskās mūzikas hiti džeza aranžējumos, piemēram, Johana Sebastiāna Baha Invencija Gordona Gudvina aranžējumā, korālis «Es skaistu rozīt’ zinu» un citas kompozīcijas. Tāpat klātesošos priecēs populāras Ziemassvētku melodijas, kas nu jau arī uzskatāmas par klasiku,» stāsta bigbenda mākslinieciskais vadītājs un diriģents Raitis Ašmanis. Šādus svētku koncertus bigbends rīko jau kopš 2011. gada, un šī būs pirmā reize, kad koncertā kā soliste piedalīsies Beāte Zviedre, lai arī iepriekš viņa kopā ar bigbendu uzstājusies grupas «Framest» sastāvā. Tāpat koncertā izskanēs arī aranžētāja un «Grammy» balvas laureāta Maikla Abenes unikāls aranžējums Raimonda Paula dziesmai «Circenīša Ziemassvētki». «Decembris mūziķiem ir ļoti saspringts laiks, un domāju, ka tāds tas ir arī citiem – tuvojas svētki, jāpaspēj gada noslēguma darbi, jāraksta atskaites, jāpērk dāvanas un tā tālāk. Šo koncertu cenšamies veidot kā nelielu miera un apstāšanās mirkli gan sev, gan publikai, kad varam būt patiesi un spēlēt to, ko tiešām katru gadu šajā laikā vēlamies,» tā R.Ašmanis. Koncertu vadīs Anete Ašmane.

Tāpat otrajā adventē pulksten 16 Svētās Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā izskanēs koncerts «Es ticu…», kurā komponista Valta Pūces vadībā apvienojušies mūzikas profesionāļi – operdziedātāja Inga Šļubovska-Kancēviča, vijolnieks Raimonds Ozols un flautiste Dita Krenberga. Programmu veidos tradicionālās Ziemassvētku dziesmas, instrumentāli skaņdarbi un komponista Valta Pūces oriģināldarbi ziemīgās noskaņās.

Ar īpašu adventes koncertu «…lai sirdī nāk cerību prieks…» 15. decembrī pulksten 14 uz kultūras nama skatuves uzstāsies Jelgavas kamerorķestris mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Aigara Meri vadībā. Koncerts sastāvēs no divām daļām, pirmajā atskaņojot Pētera Vaska sarakstīto «Musica Adventus» un skaņdarbu no baleta «Spartaks», savukārt otrajā – muzikālas ilustrācijas Aleksandra Puškina novelei «Putenī».

Svētās Annas baznīcā trešajā adventē ar Ziemassvētku laikam veltītu koncertprogrammu «Tā klusā nakts» klausītājus priecēs dziedātāja Endija Rezgale. Īpašā noskaņa tiks radīta kopā ar starptautiski atzītu ērģelnieci Ilonu Birģeli, vīru vokālo grupu «Dižbrāļi», vijolnieci Martu Urtāni, saksofonisti Kristu Fadejevu un koncertmeistari Anitu Cinkmani. Par koncertprogrammas pērli nosaukts komponistes Agnetas Krilovas-Bērziņas dziesmu cikls «Kluss starojums» soprānam un ērģelēm, kurā izmantota Latgales sirds un dvēseles Annas Rancānes dzeja. «Decembris ir pārdomu laiks par paveikto un pārdzīvoto. Laiks, kad vēlamies dāvāt citiem prieku un atbalstu. Ik gadu programmā iekļauju gan iemīļotas un labi zināmas melodijas, gan arī atklājam klausītājam jaunus daiļdarbus. Mana sirds gavilē, kad varu redzēt un satikt savu klausītāju, aprunāties un gūt iedvesmu,» atzīst E.Rezgale. Svētās Annas baznīcā dziedātājas koncertprogramma izskanēs 15. decembrī pulksten 15.

Ceturtajā adventē, noslēdzot Ziemassvētku gaidīšanas laiku, kultūras namā norisināsies koncerts «Tev tuvumā 2019», kurā latviešu dziesmas atskaņos dziedātāji Aija Andrejeva un Marts Kristiāns Kalniņš kopā ar aktieri Artūru Skrastiņu un grupu «Putnu balle». «Tev tuvumā» koncerti tiek rīkoti kopš 2011. gadā, piesaistot zināmus latviešu komponistus un radot jaunas, iepriekš nedzirdētas svētkiem veltītas kompozīcijas.

Uz visiem koncertiem biļetes iespējams iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti