Meklēšanas forma

Lietus 7 °C Viegls vējš, 2.7 m/s no R
Pirmdiena, 2019. gada 25. MartsVārda dienu svin: Māra, Mārīte, Marita

Līgo skaisti jau 22. jūnijā!

Jana Bahmane
Svētku lielkoncerts ar tautā iemīļotām dziesmām, amatnieku un mājražotāju gadatirgus, kopīga sadziedāšanās un vainagu pīšana, nakts balle – to visu dienu pirms Līgo svētkiem, 22. jūnijā, varēs izbaudīt Uzvaras parkā, kur uz svētku ielīgošanu pulksten 20 aicinās TV3 pasākums «Līgo skaisti šovakar!».

«Līgo svētkus lielākā daļa svinēs ar ģimeni un draugiem, bet 22. jūnijā aicinām svētkus ielīgot kopā – tā būs iespēja izzināt pasākuma koncepcijas autores un vadītājas Baibas Sipenieces-Gavares Līgo svētku svinēšanas tradīcijas, izbaudīt koncertu, sadziedāšanos un apdziedāšanu, nogaršot amatnieku un mājražotāju sarūpētos gardumus, piedalīties ballē,» pasākumu «Līgo skaisti šovakar!» apmeklēt aicina producents Sandis Mohovikovs. Viņš norāda, ka svētku centrālais notikums – koncerts – Uzvaras parkā sāksies pulksten 20, bet jau no pulksten 18 turpat varēs apmeklēt Jāņu gadatirgu un piedalīties vainagu pīšanas meistardarbnīcās.

«Koncerts notiks divās daļās. Pirmajā daļā mūziķi nāks ciemos pie Baibas Sipenieces-Gavares, izpildot kādu dziesmu, bet koncerta otrajā daļā būs kopīga sadziedāšanās un apdziedāšana,» koncerta ideju ieskicē S.Mohovikovs. Pasākumā piedalīsies Jānis Streičs, Ieva Akuratere, Olga Rajecka, Normunds Jakušonoks, Uldis Marhilevičs, Jauno Jāņu orķestris, «Laimas muzykanti», brāļi Auzāni, Igauņu un Tihovsku ģimene,

Normunds Rutulis, Artūrs Gruzdiņš. Tāpat mākslinieku vidū būs pašmāju tautas deju ansamblis «Lielupe» un vairāk nekā simts koristu, tostarp seši Jelgavas kori: «Balti», «Mītava», «Re, kā!», «Riti», «Tik un tā» un «Zemgale». Bet pēc koncerta, pulksten 23, Uzvaras parkā būs balle ar brāļiem Auzāniem.

«Ar tradīcijām ir tā – ja sākumā pret tām izturas atturīgi, tad jau pēc gada tās šķiet pašsaprotamas, bet vēl pēc gada – tiek pieprasītas. Jāņu naktis mums ir brīnišķīgas, bet tikai pēc tam, kad tu pats esi sapratis: svētki ir jārada pašam. Tāpēc visas šīs lietas līdz ar koncerta gaisotni es vēlētos nodot pasākuma apmeklētājiem, vedinot domāt, ka svētku svinēšana nav parasta lieta – cilvēkam jāmāk sagatavoties, noskaņoties un nosvinēt!» uzskata B.Sipeniece-Gavare.

Biļetes var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs, bet pasākuma dienā – arī Uzvaras parkā, taču organizatori aicina biļetes iegādāties savlaicīgi, lai pasākuma dienā pie ieejām neveidotos rindas. Cena par sēdvietu – 10–18 eiro, par stāvvietu – 8 eiro. Jāpiebilst, ka ar iegādāto biļeti būs iespēja apmeklēt arī balli. Taču var nopirkt biļeti tikai uz pasākuma noslēguma daļu – balli ar brāļiem Auzāniem, cena – 5 eiro.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti