Meklēšanas forma

Skaidras debesis -3 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

KONKURSS: Laimē biļetes uz muzikālo izrādi par Raimondu Paulu!

www.jelgavasvestnesis.lv
17. decembrī pulksten 19 Jelgavas kultūras namā izskanēs muzikālā vīzija par Maestro Raimonda Paula daiļrades sākumu jeb viņa jaunību – «Leģendas dzimšana». Portāls www.jelgavasvestnesis.lv piedāvā piedalīties konkursā un, atbildot pareizi uz jautājumiem, laimēt ielūgumus uz muzikālo izrādi.

Lai piedalītos konkursā, pareizi jāatbild uz trim jautājumiem. Ielūgumu ieguvēji tiks noteikti izlozes kārtībā. Pareizās atbildes ar norādi «Konkurss: Raimonds Pauls» jāsūta pa e-pastu jv.konkurss@gmail.com līdz 26. novembra pulksten 15 (jāpievieno informācija: vārds, uzvārds un tālruņa numurs – sniegtie dati tiks izmantoti, lai sazinātos ar konkursa dalībniekiem, kuri laimēs biļetes).

Uzvarētāju vārdi tiks publicēti portālā www.jelgavasvestnesis.lv, un ar uzvarētājiem redakcija sazināsies arī personīgi.

Izrāde «Leģendas dzimšana» tiek veidota kā krāšņa muzikāla vīzija par R.Paula jaunību, kad aizsākās Maestro skatuves gaitas, un ietekmēm, kas noteica viņa muzikālo gaumi. «Šis ir laiks, kad cilvēki labprāt vēlas baudīt biogrāfiska rakstura izrādes par lielām personībām, viņu tapšanu, iedvesmas avotiem un viņu laiku. To apliecina arī skatītāju atsaucību guvusī vīzija par «Čikāgas piecīšiem», kurā skatītāji tikās ar slavenās grupas dalībniekiem viņu jaunības laikā. Šogad veidojam izrādi par Raimonda Paula jaunību,» stāsta izrādes producente Laila Ilze Purmaliete.

Savu muzikālo meistarību gan muzikāli, gan vizuāli uzburot R.Paula spēlēšanas manieri un viņa vizuālo tēlu 20. gadsimta 50. un 60. gados, demonstrēs izcilais pianists Anatolijs Livča.

Biļetes uz muzikālo izrādi nopērkamas «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Pieejamo biļešu cena ir no 15 līdz 30 eiro. 

Konkursa jautājumi

1. Kas izpildīja pirmo «Latvijas radio» ierakstīto Raimonda Paula dziesmu «Nenosūtītā vēstulīte» 1956. gadā?

a) Aino Bāliņa,
b) Valentīna Butāne,
c) Margarita Vilcāne.

2. Kā sauca radio pārraidi, kuru klausoties Raimonds Pauls iepazinās ar pasaules mūzikas pērlēm?

a) «Laiks džezam» («Time for Jazz»), kas tika raidīts pa radio «Amerikas balss»,
b) «Pēdējais vārds», ko raidīja «Radio Luxemburg»,
c) «Popmūzikas programma no Londonas» BBC radio.

3. 1969. gadā «Melodija» izdeva pirmo Raimonda Paula dziesmu albumu. Dziesmas tajā izpildīja O.Grīnbergs, Z.Romanovskis, M.Vilcāne, N.Bumbiere, «Eolika», sieviešu vokālais ansamblis. Kā sauca šo albumu?

a) «Mežrozīte»,
b) «Tev, mana labā», 
c) «Papu, saki mammai pats!».

Foto: publicitātes

Viedokļi

Saistītie raksti