Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 7.2 m/s no DA
Ceturdiena, 2019. gada 21. NovembrisVārda dienu svin: Zeltīte, Andis

Jelgavas bigbends pirmoreiz koncertē ASV

Emīls Rotgalvis
Ar koncertu Latviešu draudzes namā Rokvilē, Vašingtonā, 6. oktobrī noslēdzās Jelgavas bigbenda koncerttūre ASV austrumkrastā. Piecos koncertos bigbends klausītājiem izpildīja gan latviešu, gan amerikāņu džeza skaņdarbus.

«Šī bija mūsu pirmā tūre ASV. Tās laikā uzstājāmies vairākās latviešu kopienās, bet centrālais koncerts bija 4. oktobrī Amerikas valstu organizācijas (AVO) galvenajā mītnē Vašingtonā. Šo koncertu varējām sarīkot ar Ārlietu ministrijas atbalstu,» stāsta Jelgavas bigbenda vadītājs Raitis Ašmanis. 4. oktobra koncerts ASV galvaspilsētā rīkots kā daļa no Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas, kas turpināsies līdz 2021. gadam. Savukārt AVO izvēlēta, atzīmējot pirmo starptautisko Amerikas valstu konferenci Vašingtonā, kas norisinājās pirms 130 gadiem, un 25. gadskārtu, kopš Latvija AVO darbojas novērotāja statusā. Koncertu apmeklēja arī Latvijas vēstnieks ASV Māris Selga, kurš pirms koncerta tikās ar grupas dalībniekiem.

Koncerttūres programma tapusi kopā ar amerikāņu džeza pianistu un aranžētāju Maiklu Abeni, un koncertprogrammas «Maikla Abenes Latvijas sajūtas» aranžējumi pirms tūres izskanēja arī Jelgavas Mūzikas vidusskolā. ASV tūrē M.Abenes aranžējumi izpildīti daudzām latviešu dziesmām, tostarp Raimonda Paula un latviešu tautasdziesmu mūzikai. Šajā tūrē bigbenda instrumentu skanējumu papildināja Elīzas Baķes džeza vokāls.

Kā stāsta R.Ašmanis, pirmajā tūres koncertā Bostonā un noslēdzošajā uzstāšanās reizē Rokvilē mūziķi sniedza arī meistarklases bērniem un jauniešiem. Tajās bigbenda dalībnieki Amerikas latviešiem stāstīja par izpildīto mūziku un instrumentiem. Bigbenda vadītājs piedāvāja ieskatu arī koncerta diriģēšanā, ko labprāt izmēģināja daudzi jaunie meistarklases apmeklētāji. Jāpiebilst, ka bigbends ar koncertu uzstājās arī Tempļa universitātē (Temple University) Filadelfijā, kur tikās ar profesionālu džeza trompetistu un džeza studiju programmas vadītāju Terelu Stafordu.

Bigbenda koncerttūri ASV atbalstīja Jelgavas pašvaldība, Ārlietu ministrija, Latvijas Republikas vēstniecība ASV, vairākas Amerikas latviešu organizācijas, Pasaules brīvo latviešu apvienība, Latviešu valodas aģentūra, kā arī Izglītības un zinātnes ministrija.

Foto: no Jelgavas bigbenda arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti