Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 7.2 m/s no DA
Ceturdiena, 2019. gada 21. NovembrisVārda dienu svin: Zeltīte, Andis

Jelgavā viesosies svētku koncertstāsts «Sirdspuksti»

www.jelgavasvestnesis.lv
Valsts svētku mēnesī pie skatītājiem dosies «Sirdspuksti» – jaunais koncertuzvedums ciklā «Ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā». Cikla koncerti Latvijā tiek rīkoti jau vienpadsmito gadu, un šogad tie solās būt īpaši krāšņi gan vizuāli, gan muzikāli. 9. novembrī pulksten 18 koncertstāsts tiks izstāstīts arī uz Jelgavas kultūras nama skatuves.

Emocionāli spraigi un vizuāli krāšņi uz skatuves tiks izdzīvots stāsts par četrām dabas stihijām – uguni, ūdeni, gaisu un zemi – kā arī Latviju un cilvēku. Stāsts vēstīs par laikiem, kad cilvēks sevi apzinājās kā dabas, Visuma un pirmelementu sastāvdaļu un tagadni, kad katram jāatmodina sevī šis četru dabas stihiju spēks. Cilvēks ir kā filozofiska kategorija, kā sākums mīlestībai, apliecinājums dzīvei un vēstījums par Dieva radītās pasaules kārtību, kurā katrs sirdspuksts rezonē ar Latvijas, zemeslodes un Visuma sirds ritmiem.

Arī dalībnieku izvēle tikusi pakārtota cilvēka un četru dabas pirmelementu mijiedarbībai. Koncertuzvedumā piedalīsies četri solisti – Mārtiņš Ruskis, Ieva Kerēvica, Atis Ieviņš un Ginta Krievkalna. Horeogrāfiju katrai no stihijām veido četri horeogrāfi – Liene Grava, Reinis Rešetins, Ģirts Bisenieks un Egija Abaroviča. Cilvēka lomā – aktieris un vīru kopas «Vilki» vadītājs Edgars Lipors.

Par koncertuzveduma muzikālo pusi šogad rūpēsies mūziķi Mārcis Auziņš (ģitāras), Kristaps Vanadziņš (taustiņinstrumenti), Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti), Justīne Baulina (čells) un Staņislavs Judins (kontrabass). Ģitārists M.Auziņš veidojis arī koncertstāsta muzikālās aranžijas, tostarp koncerta tituldziesmu «Austošās saules dziesma», kas jau ir noklausāma. Tāpat programmā izskanēs Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Jura Kulakova, Valta Pūces, Aigara Grāvera, Mārtiņa Freimaņa, Jāņa Strazda un citu latviešu autoru darbi. Koncerta programmas producents – Aigars Dinsbergs. Koncertu cikls tapis ar Latvijas Radio 2 atbalstu.

Biļetes uz Jelgavas koncertu, kas notiks 9. novembrī pulksten 18 Jelgavas kultūras namā pieejamas kultūras nama kasē, kā arī citās «Biļešu paradīze» tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti