Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 4 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 10. DecembrisVārda dienu svin: Guna, Judīte

Jelgavā šonedēļ varēs izbaudīt starptautisku mūzikas skanējumu

Jana Bahmane
Jau gandrīz nedēļu Jelgavā dzīvo un kopā muzicē vairāk nekā simts jaunie mūziķi no sešām valstīm – Latvijas, Polijas, Krievijas, Vācijas, Itālijas un Austrijas–, aizvadot starptautisku vasaras mūzikas festivālu jeb mūzikas kursus, kuros jaunieši mācās sadarboties un iepazīst dažādas kultūras. Jāpiebilst, ka šonedēļ mūziķu sniegumu Jelgavā varēs izbaudīt divos koncertos – jau šovakar, 8. augustā, pulksten 20, Jelgavas Svētās Annas baznīcā notiks kamermūzikas koncerts, bet 10. augustā pulksten 18 kultūras namā pulcēs festivāla dalībnieku simfoniskās mūzikas koncerts. Ieeja abos pasākumos – bez maksas.

«Šādi vasaras mūzikas kursi notiek jau 26. gadu, un esam gandarīti, ka Latvijā muzikālos jauniešus tie pulcē tieši valsts simtgadē – tā mums ir lieliska iespēja iepazīstināt ārzemju jauniešu ar savas valsts kultūru – mūsu dziesmām, dejām, tautasdziesmām,» stāsta Jelgavas Mūzikas vidusskolas skolotāja Silvija Audre. Viņa papildina, ka Jelgavas Mūzikas vidusskolā jau aizvadīts festivāla dalībnieku pedagogu koncerts, kas ir viena no šī festivāla tradīcijām, bet rīt pulksten 18 jaunieši muzicēs Rundāles pilī.

Mūzikas festivāla dalībnieki dzīvo LLU 8. studentu viesnīcā, un S.Audre papildina, ka vasaras mūzikas kursu gaitā viņi ne vien kopā muzicē, bet arī atpūšas, gan apmeklējot citas pilsētas, gan dodoties peldēt uz Lielupi. «Pēc dzirdētajām atsauksmēm varu secināt, ka jauniešiem pie mums patīk, un esam pateicīgi pilsētai par atbalstu šī pasākuma organizēšanā,» tā Mūzikas vidusskolas pedagoģe.

Jāpiebilst, ka šovakar pulksten 20 Svētās Annas baznīcā varēs novērtēt festivāla dalībnieku kamersastāvu skanējumu, bet piektdien pulksten 18 Jelgavas kultūras namā izskanēs festivāla dalībnieku vērienīgākais koncerts – tajā varēs dzirdēt latviešu nu citu valstu komponistu simfoniskos skaņdarbus.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru