Meklēšanas forma

Skaidras debesis -3 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D
Trešdiena, 2019. gada 11. DecembrisVārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis

Ar svētku programmu Svētās Annas baznīcā uzstāsies Endija Rezgale

www.jelgavasvestnesis.lv
15. decembrī pulksten 15 ar Ziemassvētku laikam veltītu koncertprogrammu «Tā klusā nakts» Jelgavas Svētās Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā uzstāsies dziedātāja Endija Rezgale, kuras decembra koncerti Latvijas dievnamos jau kļuvuši par ikgadēju tradīciju. Koncerta muzikālo skanējumu papildinās arī citi mūziķi.

15. decembra koncerts Jelgavā būs trešā pietura koncertprogrammas decembra ceļojumā pa Latvijas dievnamiem. Kā informē pasākuma organizatori, šie koncerti ir dziedātājas E.Rezgales sirds aicinājums, un tie kļuvuši par Ziemassvētku laika tradīciju vairāku gadu garumā. Klausītājiem tiks izpildītas iemīļotas svētku dziesmas bez skaņas pastiprinātāju izmantošanas. Īpašā noskaņa tiks radīta kopā ar starptautiski atzītu ērģelnieci Ilonu Birģeli, vīru vokālo grupu «Dižbrāļi», vijolnieci Martu Urtāni, saksofonisti Kristu Fadejevu un koncertmeistari Anitu Cinkmani. Par koncertprogrammas pērli nosaukts komponistes Agnetas Krilovas-Bērziņas dziesmu cikls «Kluss starojums» soprānam un ērģelēm, kurā izmantota Annas Rancānes dzeja. Tāpat koncertos izskanēs Volfganga Amadeja Mocarta «Ave Verum», mūsdienu komponistu skaņdarbi, tostarp Rolfa Lovlanda «You raise me up» un Ērika Ešenvalda «Aicinājums», un Ziemassvētku korāļi «Ak, svētā nakts», «Lai tik snieg», «Kristus bērniņš», «Ej, stāsti kalnos lejās» un citi.

E.Rezgale savas mākslinieciskās gaitas uzsāka Dienvidāfrikā. Dziedātājas repertuārā galvenokārt ir garīgā un klasiskā mūzika, dziesmas no kinofilmām un mūzikliem, kā arī latviešu komponistu dziesmas un kamermūzika. E.Rezgale kopš atgriešanās Latvijā ir sniegusi solo koncertus daudzās Latvijas baznīcās un koncertzālēs, ar savu dvēselisko un dziļi izjusto dziedājumu aizkustinot klausītāju sirdis.

Akustiskās koncertprogrammas «Tā klusā nakts» ilgums ir 1 stunda un 10 minūtes. Biļetes uz koncertu var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs, www.bilesuparadize.lv un koncertu norises vietā stundu pirms koncerta sākuma. Biļešu cena – 10–15 eiro. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja bez maksas. Organizatori piebilst, ka baznīca koncerta laikā tiks apsildīta.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti