Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 13 °C Viegls vējš, 2 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 20. AugustsVārda dienu svin: Bernhards, Boriss, Rojs

«Mītava» starptautiskā festivālā izcīna Sudraba diplomu

Jana Bahmane
Jauktais koris «Mītava» ar panākumiem atgriezies no Starptautiskā koru konkursa–festivāla Gdaņskā, Polijā. Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Krievijas, Čehijas un Polijas koru konkurencē «Mītava» ieguva Sudraba diplomu.

«Esam gandarīti par rezultātu un pasākuma augsto līmeni. Korus šim konkursam starptautiska žūrija atlasīja pēc iesūtītā repertuāra, tādēļ visi kolektīvi bija līdzvērtīgi. Šim festivālam ir kvalitātes zīme,» vērtē jauktā kora «Mītava» mākslinieciskā vadītāja Agija Pizika. Festivāla dalībniekiem savā programmā bija jāiekļauj gan savas valsts, gan ārzemju komponistu darbi. «Mītava» izpildīja Ērika Ešenvalda skaņdarbu «Rivers of light», Valta Pūces «Dziesmusvētkos», Astora Pjacollas «Tango verano» un Vaclova Augustina skaņdarbu «Jerusalem, surge». Jelgavas koris kopvērtējumā ieguva piekto augstāko rezultātu – 87,2 punktus –, kas pielīdzināmi I pakāpei. Kori festivālā diriģēja A.Pizika un Raimonds Gulbis.

«Polijā paguvām sadraudzēties ar kādu Maskavas kori, kas izpildīja dziesmu «Mazā bilžu rāmītī» – koris mūs uzaicināja uz sadraudzības pasākumu Maskavā,» atklāj A.Pizika. Tāpat jelgavnieki brauciena laikā nedaudz izzināja Poliju. «Pa ceļam uz festivālu apskatījām Malborkas pili. Iepazinām Gdaņsku – tā ir ļoti skaista pilsēta, kuras arhitektūrā iezīmējas holandiešu stils. Bijām arī Sopotā,» tā A.Pizika. Viņa papildina, ka šis brauciens aizvadīts pozitīvā zīmē, bet vēl pirms tā A.Pizikas vadītais bērnu vokālais ansamblis «Rotiņa» konkursā «Pērļu lietus» Liepājā ieguva 3. vietu.

Foto: no «Mītavas» arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru