Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -7 °C Viegls vējš, 1.9 m/s no R
Sestdiena, 2019. gada 23. FebruārisVārda dienu svin: Haralds, Almants

Joņeva romānam «Jelgava 94» – pirmā balva

Ilze Knusle-Jankevica
Jelgavnieks Jānis Joņevs ar savu darbu «Jelgava 94» guvis skatītāju atbalstu un uzvarējis LTV konkursā «Kilograms kultūras», kura mērķis ir noskaidrot pagājušā gada spilgtākos kultūras notikumus. J.Joņevs uzvarējis literatūras un grāmatniecības kategorijā. «Tas darbs jau netika rakstīts balvas dēļ, bet, kad to balvu saņem, ir patīkami,» tā rakstnieks.

Uzvarētājus noteica skatītāju balsojums. J.Joņevs spriež, ka lielākā daļa balsotāju bijuši «neiesaistītie» grāmatas lasītāji – tie, kuri nav grāmatas personāžu prototipi, viņu draugi un paziņas, autora draugi un paziņas. «Nu, tik daudz draugu jau man nav,» nosaka autors. Viņš domā, ka katram romānā «Jelgava 94» patīk kas cits, bet visvairāk lasītājus varētu vilināt, viņaprāt, iespēja salīdzināt grāmatas varoņus ar savu jaunību.

Tāpat J.Joņevs atzīst, ka arī konkurenti šajā cīņā bija spēcīgi. Kategorijā «Literatūra» bija nominēts J.Joņeva romāns «Jelgava 94», Gundegas Repšes publicistikas darbs «Laiks esi tu», Marta Pujāta dzejoļu krājums «Nāk gaismā pati lampa» un Māras Zālītes autobiogrāfiska bērnības atmiņu grāmata «Pieci pirksti».

Uz jautājumu, vai rakstnieks jau ir sācis strādāt pie jauna darba, viņš atbild izvairīgi, vien nosaka, ka ir sācis par to domāt. Neko vairāk – ne tematiku, ne žanru – viņš neatklāj. Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka satori.lv bija publicēts J.Joņeva stāsts «Telefons», kas ir pirmais pēc romāna «Jelgava 94» izdošanas publicētais darbs.

Balvu «Kilograms kultūras» izveidoja LTV raidījums «100 g kultūras» 2011. gada sākumā. Kandidātu izvirzīšanas un vērtēšanas sistēmu veido Latvijas Televīzijas Kultūras redakcijas žurnālisti un citi LTV žurnālisti, kuri raidījumos atspoguļo kultūras notikumus Latvijā. Katru ceturksni nomināciju skaits ir atkarīgs no kultūras notikumiem, taču nepārsniedz astoņas nominācijas, kurās virza ne vairāk kā trīs notikumus. Ceturkšņu līderi iekļūst finālā un cīnās par «Kilogramu kultūras».

 

«Kilograms kultūra» uzvarētāji

Teātris –Lauras Grozas-Ķiberes iestudējums «Piafa» Liepājas teātrī.

Mūzika – Latvijas Radio kora koncerts «Imants un Ziedonis» (diriģents Sigvards Kļava) Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā.

Vizuālā māksla – izstāde «Andris Freibergs. Scenogrāfija» Eduarda Smiļģa Teātra muzejā.

Literatūra – Jānis Joņevs ar debijas romānu «Jelgava 94» (apgāds «Mansards»).

Kino – Jāņa Norda spēlfilma «Mammu, es tevi mīlu» (studija «Tanka»).

Gada notikums – XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki.

Gada pārsteigums – «Rīgas Laika festivāls», kas bija veltīts žurnāla 20 gadu jubilejai.

Foto: Ivars Veiliņš

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti