Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Lēns vējš, 3.9 m/s no A-DA
Trešdiena, 2019. gada 20. NovembrisVārda dienu svin: Anda, Andīna, Vigo

Jelgavniece fotostāstos iemūžinās simtgadi

Jana Bahmane
«Ideja par šādu projektu man radās aizvadītā gada rudenī, kad noslēdzās fotokonkurss «Mana Jelgava». Konkursa dalībnieku darbu izstādes atklāšanā žūrija aicināja fotogrāfus vairāk uzmanības pievērst tieši cilvēkiem, tipāžiem, emocijām,» Latvijas simtgadei veltītā projekta «Jelgavnieki 1918 – 2018» ieceri skaidro idejas autore foto entuziaste Dzintra Žvagiņa.

Fotoprojekta gaitā, sagaidot Latvijas simtgadi, jelgavniece ik nedēļu sociālajā portālā «Facebook» publicēs fotostāstu par kādu no jelgavniekiem, kas dzimis pēdējās simtgades laikā, sākot no 1918. gada, un katrs no tiem simbolizēs vienu mūsu valsts gadu. «Centīšos rast pēc iespējas dažādākas personības – dažādu profesiju un tautību pārstāvjus ar daudzveidīgiem vaļaspriekiem, lai stāsti būtu patiesi interesanti,» tā projekta autore, papildinādama, ka fotografēs personības dabiskā vidē, kas tās vislabāk raksturo – bez pozēšanas. ««Facebook» priekšrocība ir tā, ka katru cilvēku varu raksturot ar vairākiem fotoattēliem, taču, projektam noslēdzoties, vēlos izveidot fotoizstādi, kurā katru cilvēku raksturos viens attēls – šī iecere, protams, ir atkarīga no pieejamajiem līdzekļiem,» tā jelgavniece.

Portālā «Facebook» jau tapuši daži stāsti, un Dz.Žvagiņa norāda, ka cilvēkus viņa sastop gan nejauši, gan caur pazīšanos – citi piesakās paši. Fotogrāfe aicina atsaukties arī citus interesentus, uzsverot, ka īpaši viņu interesē dažādu tautību pārstāvji, arī dvīņi. Interesenti aicināti sazināties ar projekta autori, rakstot uz e–pasta adresi dzvagina@yandex.ru.

Foto: no Dz.Žvagiņas arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti