Meklēšanas forma

Skaidras debesis -6 °C Viegls vējš, 3.3 m/s no ZA
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Velta izstādi 1287. gada Garozas kaujai

www.jelgavasvestnesis.lv
Līdz 8. oktobrim Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā apskatāma izstāde «Atmiņu pēdas Zemgales vēsturē», kas apkopo fotogrāfijas no pēdējās zemgaļu sacelšanās un kaujas pie Garozas rekonstrukcijas pasākumus.

Ekspozīcijā skatāmi ārzemju arhīvos saglabājušies Zemgales dalīšanas un vēsturiskās ģeogrāfijas izpētē vērtīgi dokumenti, kā arī Sēlijas zemju apraksti, dalīšanas līgumi, dāvinājumi, kas apkopoti un izdoti krājumos «Zemgales dalāmā grāmata. Acta Semigalliae», «Sēlijas dalāmā grāmata. Acta Seloniae» un sagatavotas šo dokumentu kopiju izstādes. Tāpat izstādē apskatāmas Lietuvas mākslinieka A.Slapša gleznas «Šabis», «Zemgaļu karavadonis», «Cīņa Rīgas staļļos» un «Kauja pie Garozas».

Jāpiebilst, ka Garozas kauja, kas 1287. gada 26. martā notika starp Livonijas ordeņa mestra Villekīna vadīto krustnešu karaspēku un zemgaļiem, 730 gadu atcerei no cinka, vara un niķeļa sakausējuma izgatavota piemiņas medaļa «Garozas kauja 1287–2017».  Tāpat par godu šīs kaujas atcerei nelielā skaitā izdotas pastmarkas, pastkartes, aploksnes un brošūras ar 1287. gada cīņās krituša, avotos nepieminēta zemgaļu karavadoņa attēlu.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru