Meklēšanas forma

Apmācies 0 °C Lēns vējš, 4.8 m/s no D
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Tornī – Vecpilsētas ielas stāsts

Ilze Knusle, Anastasija Miteniece
Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē apskatāma Jelgavas mākslinieka Ulda Rogas gleznu izstāde «Vecpilsētas iela kādreiz» – tā atspoguļo Vecpilsētas ielu 20. gadsimta nogalē, ļaujot iztēloties, kā tā daudzu gadu gaitā mainījusies.

Gleznotājs U.Roga ir Jelgavas hronists krāsās, kurš iecienījis gleznot Jelgavas ielas un nostūrus dažādos gadalaikos daudzu gadu garumā. Tādējādi viņš sakrājis ievērojamu skaitu studijas darbu pastelī un akvarelī, kas atklāj, kā pilsēta mainījusies laika ritumā. Izstādes «Vecpilsētas iela kādreiz» darbi ataino tikai vienu Jelgavas ielu – Vecpilsētas ielu, kurā 21. gadsimta otrajā gadu desmitā tiek restaurētas divas ēkas. Mākslinieka 1979. gadā radītie gleznojumi Vecpilsētas ielā ataino vēl pirmskara atbalsis, bet vēlāk fiksē, kā laika zobs saēd veco godību un ienes jaunas iezīmes šajā Jelgavas vietā, norāda Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā. «Vecpilsētas iela ir mana mīļākā vieta Jelgavā, jo tur vēl ir saglabājušās vecās ēkas,» norāda mākslinieks, papildinot, ka mēdz gleznot arī vecās ēkas Veidenbauma ielā, Zirgu ielā un citur. «Nu, nevelk mani tās bloķenes,» piebilst gleznotājs.

Mākslinieka U.Rogas darbi vienmēr apliecinājuši mīlestību pret pasauli un cilvēkiem. Apveltīts ar izcilu krāsu izjūtu, mākslinieks savā apkārtnē skatās ar romantiķa acīm, nekļūstot salkans. Viņa darbi izceļas ar vienkāršību un sirsnību, kas zināmā mērā fiksē ikdienas dzīves nerimtīgo ritējumu un mirkļa neatkārtojamību. «Uldis savos darbos ataino ikdienas dzīvi, bet tas nav naturālistiski vai nomācoši. Šīs detaļas un arī cilvēki ir daļa no pilsētas, savukārt pilsēta – daļa no šo cilvēku dzīves,» mākslinieka darbus raksturo Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis.

U.Rogas gleznu izstāde Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē būs apskatāma līdz 2. jūlijam. Jāpiebilst, ka izstādi papildina interaktīvs stāsts par Jelgavas vēsturi.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti