Meklēšanas forma

Apmācies 14 °C Viegls vējš, 2.4 m/s no D
Piektdiena, 2019. gada 18. OktobrisVārda dienu svin: Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends, Lūkass

Rīgas Svētā Pētera baznīcā skatāmi Jelgavas mākslinieku darbi

www.jelgavasvestnesis.lv
Rīgas Svētā Pētera baznīcā apskatāma izstāde «Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā», kurā eksponēti 98 Latvijas autoru darbi, to vidū arī trīs Jelgavas mākslinieki – Ritma Zikmane-Lagzdiņa, Raitis Junkers un Indulis Landaus.

Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis stāsta, ka izstādē apskatāmas divas mākslinieces R.Zikmanes-Lagzdiņas gleznas, kā arī viena R.Junkera un viena I.Landaua glezna. «Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā» izstāde kopā pulcējusi gan augstāko mācību iestāžu profesorus, gan studentus, gan vecmeistarus un iesācējus – kopskaitā eksponēti 98 autoru 127 darbi.

Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā pasniegšanu 2015. gadā iedibināja Rīgas dome un Preiļu novada dome sadarbībā ar Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienības Rīgas Svētā Pētera baznīcas pārvaldi, Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju, Latvijas Zinātņu akadēmiju, Latvijas Mākslas akadēmiju, Jāņa Anmaņa Jauno talantu atbalsta fondu, un idejas autoriem – kinorežisoru un gleznotāju Jāni Streiču un māksliniekiem Jāni Anmani un Jāni Strupuli.

«Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā» izstāde Rīgas Svētā Pētera baznīcā būs apskatāma līdz 4. jūnijam.

Foto: no R.Junkera arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti