Meklēšanas forma

Neliels lietus 3 °C Lēns vējš, 5.2 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Poliklīnikā – sajūtu fotogrāfijas

Jana Bahmane
«Cilvēki ar īpašām vajadzībām ir ļoti daudzpusīgi, un fotogrāfija ir viens no žanriem, kas viņiem sniedz plašas iespējas izteikties. Ne katrs savas sajūtas spēj uzgleznot, bet tās var iemūžināt fotoattēlā. Savukārt, ja kāds nevar uzkāpt tik augstu, cik gribētos, ar fotoobjektīvu redzamo var pievilkt tuvāk,» vērtē fonda «Nāc līdzās!» vadītāja Sarma Freiberga. Šodien Jelgavas poliklīnikas trešajā stāvā atklāta fonda veidotā fotogrāfiju izstāde «Es ieraudzīju…». Darbu autori ir jaunieši ar īpašām vajadzībām, kuri fotogrāfijās iemūžinājuši piedzīvotos mirkļus un sajūtas.

Ceļojošajā izstādē, kas atklāta šā gada sākumā, apskatāmi 24 darbi, kuru autori ir fonda «Nāc līdzās!» dalībnieki un Rīgas 5. speciālās internātpamatskolas audzēkņi. «Šī ir jau trešā fonda veidotā fotoizstāde – divu pirmo izstāžu mākslinieciskais konsultants bija fotogrāfs Jānis Mednis, bet šoreiz sadarbojāmies ar Jāni Deinatu. Šī izstāde ir īpaša arī ar atšķirīgo fotogrāfiju formātu, un, manuprāt, Jelgavas poliklīnikas kolektīvs ir radis lielisku tehnisko risinājumu fotoizstādes eksponēšanai,» tā S.Freiberga.

Fotogrāfijās iemūžināti visdažādākie mirkļi, kas ieskrējuši acīs – katrs no tiem nes līdzi kāda brīža īpašo sajūtu, asociācijas. «Svešiniekam sakrautie malkas klucīši būs vien koku grēda, taču Kristiānai tajā slēpjas tik daudz emociju, jo tā ir viņas vecmāmiņas liepa. Kādam Roberta priedīte neko neizteiks, bet tikai viņš un Anna zina, kā priedīte atceļojusi no meža stādīšanas talkas Zemgalē, Roberts šo priedīti pats stādījis, un tās ir viņa mājas. Mēs varam tikai minēt, kāpēc Dāvis tulpes nosaucis par apburtajiem ziediem… Aiz katras no šīm fotogrāfijām ir kāds stāsts, un varbūt tas var arī vērotājam neatklāties tāpat kā autoram, bet stāstīt ko citu. Arī tas būs stāsts,» izstādes aprakstā norāda tās veidotāji.

Fonda «Nāc līdzās!» dalībniece Laima, kura ir ne tikai viena no šīs izstādes autorēm, bet arī dzied fonda korī un raksta dzeju, atklāj, ka kamera viņai palīdz citādāk paraudzīties uz ierastajām lietām. «It kā mājās viss šķiet pierasts, bet, paņemot rokās kameru, spēju saskatīt skaisto ierastajā. Man ļoti patīk atspulgi, dažādi raksti,» atklāj Laima. Viņa norāda, ka J.Deinats jauniešus mudinājis meklēt savu stilu, caur fotogrāfiju stāstīt stāstu.

Fotogrāfijas poliklīnikas 3. stāvā būs apskatāmas līdz vasaras beigām, bet rudenī fotodarbi tiks eksponēti Jelgavas kultūras namā. Jelgavas poliklīnikas valdes locekle Kintija Barloti pozitīvi vērtē jauno sadarbību, norādot, ka arī turpmāk poliklīnikas trešajā stāvā tiks izliktas izstādes.

Foto: Raitis Supe/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Sarma Freiberga attēls

Brīņišķīgs atklāšanas pasākums. Paldies visiem, kas atnāca!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti