Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 9 °C Lēns vējš, 4.8 m/s no R
Otrdiena, 2019. gada 17. SeptembrisVārda dienu svin: Vera, Vaira, Vairis

Pēdējo nedēļu Tornī apskatāma izstāde «Jelgava toreiz uz tagad»

www.jelgavasvestnesis.lv
Vēl tikai līdz ceturtdienai, 13. jūnijam, Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī apskatāma Jelgavas reģionālā Tūrisma centra veidotā izstāde «Jelgava toreiz un tagad», kas par mūsu pilsētas vēsturi un šodienu stāsta caur vēsturiskiem fotoattēliem, videokadriem un vizualizācijām multimediju ekrānā.

Vēsturiski Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis vienmēr bijis pilsētas panorāmas un apbūves dominante – no tā lūkojoties, varēja redzēt gan Tirgus laukumu, Rātsnamu, Cēra viesnīcu, Jēkaba kanālu un citas vēsturiski nozīmīgas pilsētas vietas. Izstādē apskatāmas vēsturisko un mūsdienu fotogrāfiju kolāžas ar īsiem stāstiem par senās Jelgavas ēkām, kas redzamas no torņa gan pagātnes, gan mūsdienu acīm, ļaujot skatītājam vizuāli iztēloties pārmaiņas, kādas šeit notikušas gadsimta laikā.

Attēlos var redzēt Tirgus laukumu, kas visos gadsimtos bijis jelgavniekiem nozīmīga vieta – cilvēki šeit tirgojušies, atpūtušies, soļojuši gājienos, svinējuši, skatījušies un klausījušies koncertus. Tāpat var iepazīt 17. gadsimta beigās izveidoto Jēkaba kanālu, aplūkojot gan seno pilsētas plānu, gan arī mūsdienu karti un video ar iezīmētu kanālu.

Izstādi veidojuši Jelgavas reģionālā tūrisma centra darbinieki sadarbībā ar Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju un Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centru.

Vēsturiskais foto: JVMM arhīvs. 2018. gada foto: JRTC
Fotosavietojums: JRTC dizainere speciāliste Iveta Paraževska

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti