Meklēšanas forma

Apmācies 8 °C Viegls vējš, 2.6 m/s no D-DR
Svētdiena, 2019. gada 17. NovembrisVārda dienu svin: Hugo, Uga, Uģis

Muminus bibliotēkā varēs apciemot vēl līdz 28. novembrim

Emīls Rotgalvis
Ņemot vērā lielo apmeklētāju interesi, Jelgavas bibliotēkā pagarināta Somijas vēstniecības rīkotā izstāde «Muminu ģimene no Somijas». Izstādi par rakstnieces Tūves Jānsones radītajiem trollīšiem Muminiem var apmeklēt līdz 28. novembrim, informē Jelgavas pilsētas bibliotēkas pārstāve Baiba Īvāne-Kronberga.

B.Īvāne-Kronberga stāsta, ka izstāde līdz šim ir bijusi ļoti pieprasīta tieši bērnudārzu audzēkņu vidū. Lielā apmeklētība ir ļāvusi izstādi pagarināt vēl novembra mēnesī, un to arvien iespējams apmeklēt Jelgavas pilsētas bibliotēkas Bērnu stūrītī 1. stāva abonementā. Ekspozīcijā piedāvāts aplūkot ne tikai grāmatas, žurnālus un komiksus par Muminiem, bet arī trollīšu tēmai veltītas rotaļlietas, spēles, puzles un citus priekšmetus. Jaunākajiem apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja arī izkrāsot Muminu ielejas varoņus.

Jāpiebilst, ka bibliotēkā turpināsies tikai Muminu izstāde. Otra Somijas vēstniecības rīkotā izstāde «Somijas animācijai – 100» vēl apskatāma šodien, taču tā netiks pagarināta.

Jāatgādina, ka izstāde Jelgavā eksponēta kā daļa no Ziemeļvalstu dienu kultūras programmas. Ziemeļvalstu dienas Jelgavā sākās septembrī un šodien, līdz ar pēdējām izstādēm, tās noslēdzas. Šo dienu laikā vairākās vietās pilsētā bija apskatāmas kopumā 12 izstādes, kā arī notika semināri un koncerts. Ziemeļvalstu dienas ir ikgadējs notikums, ko rīko Ziemeļvalstu vēstniecības Latvijā, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā un Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā ar mērķi stiprināt reģionālo sadarbību, veidot regulāru un koordinētu dialogu un rast iespēju dalīties ar Ziemeļvalstu labās prakses piemēriem. Jelgavā tās notika pirmo reizi.

Foto: Jelgavas pilsētas bibliotēka

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti