Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.6 m/s no DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Māksla dzejoļu grāmatās

Jana Bahmane
Līdz 20. maijam Jelgavas kultūras namā un Mākslas skolā apskatāma Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņu valsts konkursa darbu izstāde «Zīmēju dzejoli». Šogad Latvijas Nacionālā kultūras centra organizētā konkursa gaitā skolēni veidoja un ilustrēja dzejoļu grāmatas. Izstādē apskatāmo darbu autoru vidū ir arī sešas Jelgavas Mākslas skolas audzēknes – Megija Milliņa, Meldra Visendorfa, Alise Rūta Žibus, Ieva Tolkačova, Alisei Brūvere un Ieva Gedrovica.

Jelgavas Mākslas skolas skolotāja un metodiķe Anete Aizsilniece-Kreicberga norāda, ka valsts konkurss ir gada nozīmīgākais mākslas skolu notikums – pavisam Latvijā ir 164 mākslas un mūzikas skolas, no kurām 103 izglītības iestādēs audzēkņi apgūst mākslu. Konkursu ar mērķi veicināt jaunu, starpdisciplināru tēmu apguvi mācību procesā organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Tāpat konkursa norise sniedz iespēju skolām savstarpēji dalīties metodiskajā pieredzē.

«Valsts konkursa tēma katru gadu ir cita – ikreiz apzināti tiek izvēlēts aspekts, kas būtu aktualizējams mācību procesā. Šī mācību gada tēma ir saistīta ar ilustrāciju un grāmatu,» skaidro A.Aizsilniece-Kreicberga. Marta otrajā pusē 568 audzēkņi no 103 Latvijas mākslas skolām pulcējās valsts konkursa finālā, kurā viņiem nepilnu četru stundu laikā bija jāizveido dzejoļu grāmata, izmantojot doto grāmatas sagatavi. Skolēniem ierobežotā laikā bija jāizstrādā grāmatas vāka dizains, ietverot grāmatas nosaukumu, autora vārdu un vāka ilustrāciju, kā arī iekšējo lapu noformējumu, izkārtojot tekstu un ilustrācijas.

Konkursa darbus vērtēja žūrija – mākslinieks Juris Petraškevičs, izdevniecības «Liels un mazs» vadītāja Alīse Nīgale, kā arī māksliniece un izdevniecības «Liels un mazs» mākslinieciskā redaktore Rūta Briede. Žūrija konkursa dalībnieku darbus vērtēja trīs vecuma grupās (7–10 gadi, 11–13 gadi, kā arī 14–16 gadi), pievēršot uzmanību gan uzdevumu radošam risinājumam, gan izpildījumam.

Jāpiebilst, ka Valsts konkursa pasākumu cikls ar skolotāju semināriem par konkursa tematu sākās jau mācību gada sākumā, bet mācību gada noslēgumā taps metodiskais materiāls par konkursa tēmu. Savukārt 13. un 14. aprīlī metodiskais seminārs, kurā pieredzē dalās Latvijas mākslas skolu pedagogi, notiek Jelgavā.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti