Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.9 m/s no R
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Kustoņi Rozentāla pilsētā

Jana Bahmane
Līdz 21. februārim Jelgavas Mākslas skolā apskatāma ceļojošā starptautiskā izstāde «Plenērs Rozentāla pilsētā 2018», kurā apkopoti aizvadītajā vasarā plenērā Saldū radīti Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas mākslas skolu audzēkņu darbi. Izstādes dalībnieku vidū ir arī Jelgavas Mākslas skolas audzēknes un pedagoģe Ilze Ezerniece.

Māksliniekam Janim Rozentālam veltītais plenērs Saldū notiek kopš 2006. gada, bet Jelgavas Mākslas skola tajā piedalās kopš 2012. gada. «Plenērs ik vasaru notiek jūlija nogalē – tā ir lieliska iespēja satikt citu mākslas skolu audzēkņus un pedagogus, izbaudīt daudzpusīgu programmu, jo nedēļas gaitā strādājam ne vien Saldū, bet apmeklējam arī citas vietas. Piemēram, šovasar pabijām Liepājā,» stāsta I.Ezerniece. 2018. gada plenēra tēma bija «Kustoņi», aicinot mākslas skolu audzēkņus un pedagogus pievērst uzmanību dažādām dzīvām būtnēm, putniem, kukaiņiem, dzīvniekiem. I.Ezerniece atklāj, ka plenēra dalībnieki viesojušies arī Saldus dzīvnieku patversmē, lai precīzāk atklātu plenēra tēmu.

Izstādē skatāmi darbi, ko radījuši mākslas skolas audzēkņi un pedagogi no Saldus, Ventspils, Kuldīgas, Ķekavas, Valmieras, Jelgavas, Šilutes (Lietuva), Paides (Igaunija), Sergijevo Posad (Krievija) un Rīgas J.Rozentāla mākslas skolas. Kopumā plenērs pulcēja ap 50 dalībnieku. Jelgavas Mākslas skolu plenērā un izstādē pārstāv audzēknes Adriana Elizabete Lešinska, Beāte Elizabete Kokmane un Elizabete Blumberga, kā arī skolotāja I.Ezerniece.

Jāpiebilst, ka ceļojošā izstāde «Plenērs Rozentāla pilsētā 2018» 2018./2019. mācību gadā viesosies visu plenēra dalībnieku pilsētās.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti