Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 2 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no Z-ZR
Otrdiena, 2019. gada 10. DecembrisVārda dienu svin: Guna, Judīte

Jelgavas Mākslas skolā apskatāma kūdras skulptūru izstāde

Emīls Rotgalvis
Līdz 20. novembrim Jelgavas Mākslas skolas (JMS) izstāžu zālē apskatāma starptautiska festivāla kūdras skulptūru izstāde, kas apkopo vairāku valstu mākslinieku veidotus darbus no šī materiāla. Izstādē eksponēta arī Mākslas skolas skolotājas un tēlnieces Nellijas Skujenieces skulptūra.

Skulptūras sākotnēji tikušas veidotas starptautiskam kūdras skulptūru festivālam, kas šogad maijā pirmo reizi notika Elejas muižas parkā. Gandrīz neviens no māksliniekiem pirms tam nebija strādājis ar kūdru kā tēlniecības materiālu, un vienas dienas laikā mākslinieki radīja 12 skulptūras, no kurām 10 izstādītas JMS telpās.

Kā stāsta N.Skujeniece, festivālā gūtā pieredze, pirmoreiz strādājot ar kūdru kā tēlniecības materiālu, bijusi ļoti interesanta un vērtīga. «Kūdra, kā izrādās, ir lietojama ne tikai lauku darbos, bet arī kā lielisks tēlniecības materiāls. Tā ļoti viegli padodas veidošanai, bet ar to jābūt uzmanīgam, jo, piemēram, festivālā franču mākslinieks vēlējās savu darbu izveidot ar dobumu vidū, bet sienas bija pārāk plānas, un skulptūra izjuka. Bet šis ir lielisks materiāls tieši tēlniecībai, un, to pareizi apstrādājot, no kūdras var veidot pat mēbeles,» stāsta tēlniece. Viņa atklāj, ka gūtā pieredze ir radījusi interesi par šādu skulptūru veidošanu arī ikdienā, un šo materiālu plānots izmantot arī Mākslas skolas veidošanas nodarbībās, kuras pasniedz pati N.Skujeniece.

Izstādē apskatāmi latviešu autoru – Elitas Šmēdiņas, Lienes Ābomas, Mārtiņa Zajankovska, Ata Luguza, pašas N.Skujenieces – darbi, kā arī Gitas Straustiņas darbs, kas veidots kopā ar mūziķi Igo. Tāpat izstādīti divi somu mākslinieku – Petri Hāvisto un Sāras Nurmi – darbi, kā arī franču tēlnieces Laures Neumanas un Itālijas pārstāves Frančeskas Amendolas veidojumi. Izstādi papildina video no festivāla, kurā redzams skulptūru veidošanas process, kā arī informatīvi stendi «100 gadi purvā» par kūdras ieguvi un vēsturi Latvijā.

Izstāde JMS izstāžu zālē apskatāma bez maksas līdz 20. novembrim. Plānots, ka izstāde turpinās ceļot pa skolām un studijām Latvijā, kur darbojas skulptūras veidojušie mākslinieki.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru