Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 14 °C Lēns vējš, 5 m/s no R-DR
Otrdiena, 2019. gada 22. OktobrisVārda dienu svin: Īrisa, Irīda, Airisa

Jelgava pilsētnieku acīm foto konkursa «Jelgava 2019» apbalvošanā

Emīls Rotgalvis
Šovakar Jelgavas kultūras namā tika godināti foto konkursa «Jelgava 2019» labāko darbu autori. Darbi šogad tika vērtēti trijās kategorijās: «Kas notiek Jelgavā?», «Portrets» un «Radošie meklējumi». Kopumā tika apbalvoti 10 fotomirkļu autori.

«Bija patīkams pārsteigums, ka šogad labākajos darbos varēja sajust radošumu. Gribas, lai tas radošums vēl vairāk nāk darbos ārā, lai dalībnieki iešūpojas, jo ar tādu tematu var izdarīt pilnīgi jebko,» stāsta fotogrāfs un foto konkursa žūrijas komisijas pārstāvis Agris Šiliņš. Viņš bilst, ka ir prieks redzēt konkursā daudz jaunu vārdu. «Šogad redzam, ka daudz ir melnbalto foto. Tas nebūt nav vienkārši, uzņemt labu melnbaltu foto, jo redzam darbos, ka tad darbojas nevis krāsas, bet gaisma un tumsa. Un tas ne visiem sanāk,» skaidro fotogrāfs.

Savukārt Latvijas Fotogrāfijas muzeja vadītāja un žūrijas pārstāve Maira Dudareva atzina, ka šogad darbos bija vērojams, ka dalībnieki ir izkāpuši no savas komforta zonas. Viņa aicināja turpmākajos darbos fotogrāfus šo tendenci saglabāt, izvēloties fotografēt arvien jaunas un arī mazāk zināmas vietas Jelgavā.

Katrā kategorijā tika pasniegtas piecas balvas. Labākie darbi tika sarindoti no trešās līdz pirmajai vietai un tika pasniegtas gan žūrijas, gan skatītāju simpātiju balvas. Par skatītāju simpātijām cīnījās visas 311 foto konkursā iesūtītās fotogrāfijas, kuras bija apskatāmas Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» «Facebook» lapā. Divās no trim kategorijām skatītāju favorīti ieņēma arī kādu no godalgotajām vietām.

Kategorijā «Kas notiek Jelgavā?», kas ataino pilsētas dzīvi fotomākslinieku acīm, pirmo vietu saņēma Inga Gedroviča, kura ieguva arī skatītāju simpātiju. Otrajā vietā Juris Zēbergs, trešajā vietā – Ilze Strēle. Žūrijas simpātiju balva – Andrejam Statskijam.

Kategorijā «Portrets» pirmo vietu ieguva Dzintra Žvagiņa. Otrā vieta Igoram Zakrepskim. Trešo vietu un skatītāju simpātijas saņēma Arta Joma. Žūrijas simpātijas tika Lienei Kārkliņai.

Savukārt kategorijā «Radošie meklējumi» pirmā vieta – Ilzei Strēlei. Otrajā vietā Dzintra Žvagiņa, bet trešajā – Jānis Belovs. Skatītāju simpātiju balvu saņēma Gvido Jaunzems, bet žūrijas simpātijas tika Igoram Zakrepskim. Šī kategorija šogad sniedza vislielāko radošo brīvību, jo tajā bija atļauta gan fotomontāža, gan dažādu gaismu un fotomanipulācijas izmantojums.

Inga Gedroviča, kura ar saviem kadriem no Jelgavas sporta dzīves, kā arī klusās dabas foto pie Ozolnieku ezera ieguva gan skatītāju simpātijas, gan pirmo vietu savā kategorijā, stāsta, ka sajūta, saņemot šo apbalvojumu, līdzinās zelta medaļas saņemšanai sportā. «Ikdienā nodarbojos ar sportu, bet mani ļoti saista arī fotogrāfija. Principā katru dienu uzņemu kādu fotogrāfiju. Mana ikdiena ir tajās atspoguļota, bet dabas foto tapa pavisam netīšām. Pastaigājos ar savu meitu un pēkšņi ieraudzīju šo skatu,» atminas I.Gedroviča.

Savukārt Dzintra Žvagiņa atklāj, ka atzinības vairākās kategorijās sniedz labu motivāciju turpināt iesākto. «Kamera man vienmēr ir līdzi, tā kā fotogrāfija manā dzīvē ieņem svarīgu lomu. Tā piespiež iziet ārā un piefiksēt pasaulē notiekošo. Man ļoti mīļas ir tieši melnbaltās fotogrāfijas, jo manā uztverē melnbaltais daudz labāk uztver emocijas,» stāsta Dz.Žvagiņa

Uzvarētāji šogad savā starpā sadalīja 1500 eiro lielu balvu fondu, katram pirmās vietas ieguvējam saņemot 200 eiro, par otro vietu – 130, bet trešo vietu ieguvējiem 70 eiro. Vēl 300 eiro tika atvēlēti žūrijas komisijas speciālbalvām. Tāpat dalībnieki saņēma sveicienus no JPPI «Kultūra» un viņu darbi, kopā ar iepriekšējo septiņu gadu konkursantu foto, tiks saglabāti īpašā arhīvā. «Šis ir īsts, dzīvs arhīvs, ko veido jūsu uzņemtās fotogrāfijas,» uzrunājot dalībniekus, pastāstīja JPPI «Kultūra» producents Gundars Caune. Tāpat viņš atklāja, ka arhīvā saglabātie konkursa dalībnieku darbi regulāri tiek izmantoti Jelgavas pilsētas popularizēšanai, tostarp tās tiek sūtītas arī Jelgavas sadraudzības pilsētām. Tādējādi fotogrāfijas turpina dzīvot un vēstīt par Jelgavas pilsētu.

Foto konkursa «Jelgava 2019» dalībnieku labāko darbu izstāde līdz 6. novembrim bez maksas ir apskatāma Jelgavas kultūras nama 1. stāva foajē.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti