Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.6 m/s no DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Jelgavā apskatāma bilde no «National Geographic» fotogrāfiju top 30

Jana Bahmane
«Šis ir jau ceturtais gads, kad paralēli dzīvoju gan Latvijā, gan Rumānijā, tādēļ man ir iespēja apskatīt un iepazīt vēl vienu zemi. Ir interesanti pavērot, kā Rumānijā senatne savijas ar mūsdienām, piemēram, daudzi cilvēki tur ikdienā valkā tradicionālos tērpus, bet lieto mobilās ierīces. Vai arī, ja pie mums zirgus darbā vairs teju neizmanto, rumāņi zirgu ratos ved baļķus, sienu. Man šos visus iespaidus gribējās parādīt arī citiem,» par iedvesmu fotogrāfiju personālizstādei «33 baltus zirgus meklējot...» stāsta jelgavniece Dzintra Žvagiņa. Fotoattēlos iemūžināto Rumānijas dabu un cilvēkus izstādē Jelgavas kultūras namā var apskatīt līdz 31. martam.

Izstādes autore atklāj, ka, ceļojot pa Rumāniju, var redzēt daudz zirgu, tostarp baltu, tādēļ izstādes nosaukums iedvesmots no latviešu ticējuma: ja saskaita 33 baltus zirgus, tad piepildās vēlēšanās. «Latvijā zirgu ir ļoti maz – kur nu vēl baltu. Tādēļ katru reizi, braucot pa Rumāniju, meklēju baltos zirgus. Šajā izstādē var redzēt ne tikai baltos zirgus, bet arī visu to, kas mani personīgi uzrunāja – dabu, cilvēkus, situācijas,» izstādes aprakstā atklāj Dz.Žvagiņa. Viņa norāda, ka caur šīm pēdējo trīs gadu gaitā uzņemtajām fotogrāfijām vēlas arī parādīt Rumāniju no cita skatpunkta, lauzt daudzu cilvēku pieņēmumu par to, ka šajā valstī lielākoties dzīvo romu tautības cilvēki, kas patiesībā ir vien neliela daļa no kopējie iedzīvotāju skaita. «Rumānijā var sastapt daudz tradīcijas cienošu cilvēku, kas svētdienās uz baznīcu dodas tautastērpos – tā ir sava veida eksotika,» vērtē izstādes autore.

Izstādē apskatāmi vairāk nekā 30 fotoattēli, kas tapuši dažādās Rumānijas vietās, un zīmīgi, ka viena no fotogrāfijām, kas iemūžināta tirgū, pērn iekļuva «National Geographic» fotogrāfiju top 30. «Bildes «National Geographic» konkursam esmu iesūtījusi vairākkārt, un arī iepriekš dažas no tām iekļautas apkopojumā. Šo Rumānijā iemūžināto fotoattēlu iesūtīju konkursam, kurā izvēlējās 30 gada labākās bildes,» skaidro Dz.Žvagiņa.

Izstāde «33 baltus zirgus meklējot...» Jelgavas kultūras nama 1. stāvā apskatāma līdz 31. martam.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti