Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 5.5 m/s no A-DA
Ceturdiena, 2019. gada 21. NovembrisVārda dienu svin: Zeltīte, Andis

Iedvesmu «ķer» izbraucienos ar divriteni

www.jelgavasvestnesis.lv
«Viņa lielākā aizraušanās bija Latvijas apceļošana ar divriteni – šajos braucienos vērotās ainavas veido lielu daļu no Paula Buldinska devuma mākslā. Māksliniekam tuva bijusi arī jūras tēma,» par mākslinieku Paulu Buldinski stāsta Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktores vietniece Marija Kaupere. Māksliniekam veltītā izstāde «Gleznotāju Paulu Buldinski (1921–2009) atceroties» Jelgavas muzejā apskatāma līdz 2. septembrim.

«Paula Buldinska dzīves gājums bija cieši saistīts ar mūsu pilsētu – te viņš dzimis un audzis, te mācījies Hercoga Pētera ģimnāzijā, te atgriezies pēc leģionāra gaitām, filtrācijas un soda nometnes. Pievērsties studijām Mākslas akadēmijā viņu rosināja vēlākā dzīvesbiedre Zigrīda, kura studēja mākslas vēsturi un ar kuru topošais mākslinieks apprecējās 1949. gadā. Būdams viens no pirmajiem profesionālajiem māksliniekiem pēckara Jelgavā, viņš piedalījās kultūrvides veidošanā pilsētā. Atturīgs, principiāls, biedrisks cilvēks – tādu viņu atceras kolēģi. Tādu viņu padarīja dzīve, jo bijušajam leģionāram daudzas durvis bija slēgtas. Darbu izdevās atrast Leļļu teātrī par dekoratoru, kur strādāja ne viens vien likteņa biedrs. Vēlāk darba gaitas atveda uz Jelgavu. Mākslinieks strādājis gan Lauksaimniecības akadēmijā, gan 4. vidusskolā, gan vadījis zīmēšanas studiju Jelgavas pionieru namā,» stāsta izstādes kuratore M.Kaupere. Viņa norāda: šī izstāde atgādina mums par mākslinieku, kurš visu mūžu godprātīgi darījis savu darbu, kura paveikto nav pavadījusi skaļa slava, bet kurš ir atstājis gana dziļas pēdas latviešu glezniecībā.

Muzejs pateicas mākslinieka ģimenei, jo lielākā daļa izstādē apskatāmo gleznu ir ģimenes sarūpēta, pārējās – Jelgavas muzeja īpašums.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru