Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 6 °C Viegls vējš, 2.6 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

Gleznās iemūžina dabas skaistumu ziemā

Jana Bahmane
No šodienas Sabiedrības integrācijas pārvaldē apskatāma jelgavnieces gleznotājas Zigrīdas Cīrules darbu izstāde «Ziemas putenis», kurā iemūžināts saltais dabas krāšņums ziemā.

«Krāsas un zīmuļi man ir mīļi jau kopš brīža, kad sāku staigāt. Man vienmēr bijusi tuva daba – bērnībā mēdzu skriet basām kājām pa zāli, un arī šodien daba mani iedvesmo. Dzīvoju savā mājiņā netālu no meža – šeit agrāk atradusies baznīciņa, un jūtu, ka šī zeme ir svētīta. Gleznojot nejūtu nogurumu, un esmu pozitīvas enerģijas pilna,» tā māksliniece. Viņasprāt, ziema ir tīra un skaista kā cilvēka dvēsele. «Galvenais, lai cilvēks sirdī un dvēselē ir labestīgs, tad arī dzīvē viss veicas,» aicina Z.Cīrule.

Mākslinieci sveica ne vien tuvinieki un citi viņas mākslas cienītāji, bet arī Jelgavas dzejniece Rasma Urtāne, kas klātesošos priecēja ar savām dzejas rindām.

Jelgavniece Zigrīda Cīrule mācījusies zīmēšanu un glezniecību Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī pie tādiem māksliniekiem kā E.Jurķelis, J.Petraškēvičs un citiem. Savā darba mūžā māksliniece ir bijusi arī zīmēšanas skolotāja un pašlaik ir Jelgavas kultūras nama Tautas gleznošanas studijas biedre.

Izstāde Sabiedrības integrācijas pārvaldē būs apskatāma līdz 28. februārim.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti