Meklēšanas forma

Skaidras debesis 24 °C Viegls vējš, 1.8 m/s no Z-ZA
Sestdiena, 2019. gada 20. JūlijsVārda dienu svin: Ritma, Ramona

Ģimenes māksla karikatūrās un dimantu gleznās

Jana Bahmane
Līdz 31. janvārim Jelgavas kultūras namā apskatāma jelgavnieku ģimenes izstāde – Alda Feldmaņa karikatūras «Ar smaidu pa dzīvi» un Aijas Feldmanes «Dimantu gleznas dvēselei».

Gleznošanas entuziasts A.Feldmanis ir bijušais Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigādes Jelgavas daļas komandieris, tādēļ viņa radītās karikatūras galvenokārt caurvij ugunsdzēsēju tematika. «Visu mūžu pa bišķītim radu karikatūras – lielākoties tās skar ugunsdzēsēju glābēju tēmu. Savas karikatūras īpaši neesmu izstādījis – vienreiz tās bija apskatāmas Latvijas Ugunsdzēsības muzejā Rīgā, un šajā izstādē apkopoti darbi, kas šo gadu gaitā saglabājušies,» stāsta A.Feldmanis.

Savukārt viņa sievas Aijas darba materiāls ir mazas pērlītes, kuru diametrs ir 2,5x2,5 milimetri. «Sākumā es gleznoju, taču sapratu, ka tā nav mana tehnika, un Aldim gleznošana padodas daudz labāk. Tādēļ kopš 2017. gada veidoju dimantu gleznas, ar pinceti uz audekla līmējot pērlītes, kas gaismas ietekmē mirdz,» tā A.Feldmane. Viņa neslēpj, ka tas ir smalks un skrupulozs darbs, kas prasa pacietību, un sākotnēji tas nemaz neesot bijis viegli. Izstādē apskatāmas aptuveni 20 A.Feldmanes radītas dimantu gleznas.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti