Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 14 °C Lēns vējš, 5 m/s no R-DR
Otrdiena, 2019. gada 22. OktobrisVārda dienu svin: Īrisa, Irīda, Airisa

Bibliotēkā – senās mācību grāmatas un mācību stunda

Emīls Rotgalvis
Visu oktobri Jelgavas pilsētas bibliotēkas lasītavā skatāma seno mācību grāmatu izstāde «Uzdošanas galvā ko rēķināt». Izstādi veido bibliofila Jāņa Vilka kolekcijā esošās 19. un 20. gadsimta mācību grāmatas. Iepriekš piesakoties, izstādes apmeklētāji var piedalīties arī praktiskā bibliotekārajā stundā, informē bibliotēkas pārstāve Baiba Īvāne-Kronberga.

«Šeit izstādītas nedaudz vairāk nekā 15 senās mācību grāmatas no Jāņa Vilka kolekcijas. Grāmatas sadalītas pa tēmām, piemēram, ģeogrāfija, mūzika, vēsture, bet tālaika nosaukumi ir pavisam neparasti. Redzam «dzirdes mācību» – tā ir mūzika. Vai ģeometriju, kas ir «ātrumu zinātnība»,» stāsta B.Īvāne-Kronberga. Viņa piebilst, ka izstādi veido vien maza daļa J.Vilka plašās mācību grāmatu kolekcijas.

Galvenā izstādes pievienotā vērtība B.Īvānes-Kronbergas skatījumā ir bibliotekārās stundas, kuras tiek piedāvātas galvenokārt skolēnu grupām, bet laipni aicināti tiek arī pieaugušie. «Mēs piedāvājam ielūkoties tajā, kādas bija mācību stundas agrāk. Bibliotekārās stundas tiks pielāgotas pēc apmeklētāju vecuma un tajās tiks piedāvāts ieskatīties senajās mācību grāmatās, kā arī pildīt tajās esošos uzdevumus. Būs kāds matemātikas uzdevums, būs arī dziedāšana,» viņa skaidro.

Izstāde «Uzdošanas galvā ko rēķināt» pilsētas bibliotēkas lasītavā apskatāma visu oktobri. Lai pieteiktos uz ekskursiju-bibliotekāro stundu, interesenti aicināti sazināties ar Baibu Īvāni-Kronbergu pa tālruni 26367743 vai elektroniski baiba.ivane-kronberga@biblioteka.jelgava.lv.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru