Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 6.7 m/s no DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Alunāna muzejā atklāta izstāde «Zaļumos augustā»

Anda Dzenža
Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā atklāta Jelgavas Mākslinieku biedrības plenēra izstāde «Zaļumos augustā». Tajā apskatāmi vairāk nekā 25 Jelgavas Mākslinieku biedrības mākslinieku darbi, kas no 5. līdz 9. augustam tapuši plenērā Talsu novada Laucienē un Nurmuižā.

«Plenērs bijis ļoti auglīgs, izstādes darbi atklāj, cik krietni vasarā esam strādājuši. Turklāt no vairāk nekā simts darbiem izstādē rādām tikai mazu daļiņu,» atzīst Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis, turpinot: «Lauciene ir ļoti skaista un piemērota vieta, kur māksliniekiem gūt iedvesmu un radīt izcilas gleznas. Darbi atklāj, cik ļoti mākslinieki bija iemīlējušies Laucienē un Nurmuižā, kā arī to, cik mākslinieki dažādi to tvēruši savā veikumā un izvēlētajā tehnikā – kāds izpaudies eļļas krāsās, cits akvarelī, tostarp arī uz auduma, vēl kāds pastelī, oglē, darbi zīmēti arī datorgrafikā.»

Jelgavas mākslinieku plenērā piedalījās 17 cilvēki – mākslinieki, kuriem tīk strādāt brīvā dabā. Starp viņiem arī Ilona Drīliņa, kura no Laucienes pārbraukusi ar sešiem jaunradītiem darbiem. Divi no tiem arī skatāmi izstādē. «Mākslas plenēri ir iespēja izrauties no ikdienas. Tas ir laiks, kad mākslinieks plaši atver acis un izmanto visas ķermeņa maņas, lai tvertu vietu, apkārtējo vidi, tās ritmu. Šoreiz iedvesmu deva Nurmuižas darbīgie ļaudis, kuri čakli kopj un iekārto muižas kompleksu. Tur bija vīnogu māja, tomātu siltumnīca, garšaugu dārzs, daudzi par iedvesmas avotu izvēlējās stārķu ligzdas,» stāsta I.Drīliņa, norādot, ka viņai patīk tver īsos mirkļus, izvēlēties veiklu glezniecības tehniku – pasteli vai akvareli – un gleznas veidot mazos formātos.

Izstādē eksponētās gleznās atainotas dažādas ēkas un skati no muižas teritorijas, ziedi, vīnogas un dažādie laikapstākļi, kas piedzīvoti plenāra laikā.

Jelgavas Mākslinieku biedrība šādas izstādes, kurās rāda plenēros tapušus darbus, rīko ik gadu, dažādībai katrreiz izvēloties citu vietu, kur gleznas eksponēt.

Izstāde «Zaļumos augustā» Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā Filozofu ielā 3 būs apskatāma līdz 6. oktobrim.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti