Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 6 °C Viegls vējš, 2.6 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

75 gadu dzimšanas dienu svin ar izstādi

Ritma Gaidamoviča
«Es visu nakti nevarēju gulēt, domājot, par to, cik daudz man Dievs ir devis – spēju gleznot, tika daudz labo enerģiju, kuru caur saviem darbiem varu nodot arī citiem, man ir iespēja dzīvot pie dabas, priecāties par dzīvi… Es patiešām esmu laimīga,» atzīst šīs dienas gaviļniece māksliniece Zigrīda Cīrule. Šodien Jelgavas kultūras namā atklāta viņas jubilejai veltītā izstāde «Manas dzīves varavīksne».

Tieši šodien, 8. februārī, Z.Cīrule paliek 75 gadi un savu dzimšanas dienu viņa svin ar personālizstādi kultūras namā, kurā aplūkojamas vairāk nekā 30 gleznas. Viena no mākslinieces kaislībām ir ziedi, tāpēc neiztrūkstoša izstādes sastāvdaļa ir gleznas ar ziediem – ceriņi, košās magones, peonijas, margrietiņas… «Ziniet, baltajām peonijām piemīt maģisks spēks. Tās sniedz pozitīvu enerģiju un palīdz sakārtot attiecības. Ticiet vai nē, bet divas sievietes, kuras no manis ir iegādājušās balto peoniju gleznas, ir satikušas savā dzīvē labus cilvēkus un viņu attiecības ar vīriešiem ir sakārtojušās. Pēc ķīniešu ticējuma balto peoniju glezna jānovieto pie guļamistabas sienas gultas galvgalī,» stāsta māksliniece.

Jubilejas izstādi papildina Z.Cīrules gleznotās ziemas ainavas, jūra, lāči, kaķi, brieži un vairāki portreti, tostarp viņas mammas un tēta jaunības dienu portreti. Pati māksliniece smaidot saka, ka izstādē iemaldījusies arī viena neķītra bildīte. «Ilgi domāju, likt vai nelikt to, taču atstājām. Netipiski man, bet cilvēkiem ir jāredz, ka gleznoju arī tādas bildītes,» nosaka māksliniece.

«Zigrīda ir apbrīnojama sieviete ar neizsīkstošu enerģiju, kura nekad nebaidās mesties jaunos izaicinājumos. Kopš Zigrīda darbojas studijā, mums nekad nav bijis garlaicīgi. Viņa sniedz tik daudz pozitīvu emociju,» tā par jubilāri saka Jelgavas Tautas gleznošanas studijas vadītājs Ivars Klapers.

Vienā no kultūras namā eksponētajām gleznām attēloti divi kaķi un māksliniece izstādes atklāšanā klātesošajiem steidza paziņot, ka viņai jau ir padomā nākamā lielformāta glezna – «Pieci kaķi», iedvesmojoties no latviešu rakstnieces Vilmas Delles dzejas rindām «Pieci kaķi sarunāja putru vārīt vakarā. Pieniņš ir, katliņš ir, tikai malka jāgādā…» «Man arī būs pieci smuki kaķi, ugunskurs, grāpītis…» savu gleznu iztēlojas māksliniece.

Šobrīd ziemas periodā Z.Cīrule gleznošanai ietur mazu pauzi, taču ieceru viņai ir vēl daudz. Viena no tām – iemūžināt ziemeļblāzmu, ko dažkārt redzot pa savas vasarnīcas logu. «Man ļoti, ļoti patīk gleznot. Man nevajag ne lielu māju, ne greznu dzīvi, tik ļaujiet man būt pie dabas un gleznot,» saka Z.Cīrule.

Viņas izstāde «Manas dzīves varavīksne» Jelgavas kultūras namā būs apskatāma līdz 28. februārim.

Foto: JV, Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti