Meklēšanas forma

Lietus 20 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no DR
Svētdiena, 2019. gada 21. JūlijsVārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa

Tuvojas Ledus skulptūru festivāls; biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties lētāk

Jana Bahmane
Šogad starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā valdīs kino gaisotne – šo tēmu vairāk nekā 70 tonnās ledus iedzīvinās 30 tēlnieki no astoņām pasaules valstīm. Vērienīgais ledus mākslas festivāls Jelgavā pulcēs jau 21. reizi, un šogad tas no 8. līdz 10. februārim risināsies Jāņa Čakstes bulvārī, Pasta salā un stāvlaukumā pie Pasta salas – Pilssalas ielā 1. Līdzās ledus skulptūrām Jelgavā varēs izbaudīt arī populāru mūziķu koncertus, šovu uz ledus, radošās darbnīcas, tirdziņu un daudz ko citu.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē «Kultūra» norāda, ka festivāls šogad pulcēs tēlniekus no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Kazahstānas, ASV un Kanādas, kuri darbu pie ledus skulptūru izveides uzsāks 4. februārī un turpinās līdz pat festivāla atklāšanas dienai, 8. februārim. Kopumā festivālā būs apskatāmi vairāk nekā 65 ledus objekti – tostarp 30 individuāli veidotās un 15 komandu skulptūras, ledus labirints un sešas lielformāta foto skulptūras, kā arī Pasta salā atradīsies «Ledus vīni» ledus bārs, kas izmantotā ledus daudzuma ziņā būs pasākuma lielākais objekts.

21. starptautiskā Ledus skulptūru festivāla uzvarētāji tiks paziņoti piektdien, 8. februārī, atklāšanas ceremonijā, pēc kuras festivāla apmeklētāji un dalībnieki varēs baudīt izklaides un kultūras programmu. Pirmajā festivāla norises dienā uz galvenās skatuves Jāņa Čakstes bulvārī uzstāsies solisti Antra Stafecka, Miks Dukurs, Anmary un Dainis Skutelis, kuri apmeklētājus priecēs latviešu kino zelta mūzikas koncertā «Viss nāk un aiziet tālumā». Tāpat piektdien muzicēs grupa «3Live Project». Sestdien, 9. februārī, apmeklētājus izklaidēs Lauris Reiniks un Chris Noah, kā arī Latvijas «X Faktora» 2. sezonas dalībnieki, savukārt svētdien, 10. februārī, muzicēs Ivo Fomins un grupa «Tautumeitas». Pirmo reizi festivālā kā ledus skatuve darbosies arī Pasta salas slidotava, kur visas trīs dienas notiks ledus teātra «Ice Republic» šovs «Ledus Remix». Tāpat sestdien un svētdien uz skatuves Jāņa Čakstes bulvārī notiks ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi, kur sacentīsies Latvijas un Lietuvas mākslinieki Kārlis Īle un Donats Mockus.

Visās festivāla norises vietās darbosies tirdziņš, ēdināšanas un atrakciju sektori. Tāpat katru festivāla norises vakaru būs uguņošana, kuru varēs vērot gan no Pasta salas, gan no Jāņa Čakstes bulvāra.

Līdzīgi kā pērn, festivāla maksas zonas būs Jāņa Čakstes bulvāris un Pasta sala, kur varēs novērtēt konkursa skulptūras un izbaudīt pasākumu programmu, bet bez maksas festivāla gaisotni varēs baudīt Pilssalas ielā 1. Biļetes iepriekšpārdošanā līdz 7. februārim «Biļešu paradīzes» tirdzniecības vietās var iegādāties lētāk – pieejamas ģimenes biļetes, atlaides skolēniem, studentiem, pensionāriem. Informāciju par biļetēm un biļešu cenas var apskatīt ŠEIT. Jāpiebilst, ka biļetes nav nepieciešams izdrukāt – tās ir derīgas arī elektroniskā formātā.

Arī šogad Jelgavas pilsētas pašvaldība festivāla laikā sadarbosies ar navigācijas lietotni «Waze», kurā ikvienam būs pieejama karte ar iezīmētiem stāvlaukumiem un satiksmes ierobežojumiem Jelgavā Ledus skulptūru festivāla laikā. Autovadītāji tiešsaistē reāllaikā varēs saņemt satiksmes informāciju, kas palīdzēs plānot maršrutu. Par izmaiņām un jaunumiem satiksmes kustībā, tūrisma iespējām festivāla laikā varēs sekot līdzi mājaslapās www.jelgava.lv un www.festivali.jelgava.lv.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja zāre attēls

Paldies. Lauķa balagāni nepatīk, palasiet iepriekšējo gadu atsauksmes, tad sapratīsiet.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti