Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 5 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Smilšu skulptūru parks gaida apmeklētājus!

Ritma Gaidamoviča
Pasta salā sācies 13. starptautiska smilšu skulptūru festivāls «Summer signs 2019». Skatītāju vērtējumam nodotas 15 konkursa skulptūras un aptuveni astoņus metrus augsta un 15 metrus plata demo skulptūra, par kuru skatītāji izrāda vislielāko sajūsmu. Parka apmeklētāji joko, ka fotografējoties uz tās fona, var imitēt atvaļinājumu Ēģiptē. Šodien Pasta salā apmeklētāji gaidīti līdz pat pulksten 24. Festivāla pirmās dienas izskaņā – pulksten 24 – interesenti aicināti vērot šamota skulptūru kvēlošanu. Jāpiebilst, ka šamota skulptūru parks atrodas ārpus festivāla maksas zonas.

Jau otro reizi smilšu skulptūru festivālu Jelgavā apmeklēja Mārupes novada iedzīvotāja Lita ar meitām Lauru, Esteri un Evelīnu. «Mūs atbraukt pamudināja mana pārstāvētā deju kolektīva dejotāja – māksliniece Zīle Ozoliņa-Šneidere, kura piedalījās festivālā un visu šo nedēļu veidoja smilšu skulptūru. Viņa visu kolektīvu aicināja. Atbraucām novērtēt viņas un citu mākslinieku darbus. Jāatzīst, ka atmosfēra šeit ir kolosāla. Var kārtīgi izbaudīt vasaru, gan apskatot skulptūras, gan baudot priekšnesumus, gan arī vienkārši nesteidzīgi atpūšoties. Lai gan apmeklētāju ir daudz, sala ir tik liela, ka nemaz nejūti burzmu un nenogursti tik ātri. Katrs atrod ko sev saistošu. Izmantojām arī lielisko iespēju tepat pludmalē nopeldēties. Kur vēl tā var pilsētas centrā?» atzīst skulptūru festivāla apmeklētāja Lita.

Jelgavnieki Jānis un Marta, kuri festivālu apmeklēja kopā ar bērniem Annu un Mārtiņu, atzīst, ka viņus šogad ļoti uzrunājusi festivāla tēma – «Antīkā pasaule». «Esot pie lielās demo skulptūras, sajūta kā tuksnesī. Ir piramīdas, karsts, saule spīd, apkārt smiltis, kuras vējš ik pa brīdim padzenā… Paši neesam tuksnesī bijuši, taču pieļaujam, ka tā tur varētu būt. Smējāmies, ka nofotografējoties uz šīs skulptūras fona, draugiem vari sastāstīt, ka biji atvaļinājumā Ēģiptē,» spriež Jānis un Marta, atzinīgi novērtējot to, ka šogad bērnu atrakciju parka zona ierīkota aiz smilšu skulptūru parka, tālāk Pasta salā. «Citādi, ja pirms skulptūrām, bērniem vairs nekas neinteresē. Šogad varējām visu mierīgi izstaigāt un ar atrakcijām noslēgt savu trīs stundu gājienu pa Pasta salu,» tā mamma Marta.

Jāpiebilst, ka šodien smilšu parks Pasta salā būs atvērts līdz pulksten 24. Bet pusnaktī šamota skulptūru parkā, turpat Pasta salā, kas atrodas ārpus festivāla maksas zonas, ikviens aicināts uz lielformāta šamota skulptūru kvēlošanu. 12 dienas divi Latvijas un divi Lietuvas keramiķi veidoja skulptūras par tēmu «Antīkā pasaule». Šodien visu dienu skulptūras tiek karsētas 1200 grādu temperatūrā, lai pusnaktī skatītāji varētu baudīt to kvēlošanu Lielupes krastā.

Bet rīt, 9. jūnijā, smilšu skulptūru parks Pasta salā būs atvērts no pulksten 10 līdz 23. Dienas pirmajā pusē papildu skulptūru apskatei tiek piedāvāta kultūras programma bērniem, bet jau no pulksten 16.30 uz skatuves kāps dažādas grupas.

Festivāla laikā pilsētā ir jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem. Satiksmes organizācijas shēma pieejama ŠEIT.

Jāatgādina arī, ka pirms došanās uz festivālu, jāparūpējas par laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un galvassegu.

FESTIVĀLA PROGRAMMA

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja caur puķēm attēls

Skulptūru vairāk kā apmeklētāju. Lielākais Baltijā rullē!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti