Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 4 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 9. DecembrisVārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Šamota skulptūru kvēlošana noslēdz festivāla pirmo dienu

Ritma Gaidamoviča
Ar grupas «Mākoņstūmēji» koncertu un četru šamota skulptūru kvēlošanu noslēdzās 13. starptautiska smilšu skulptūru festivāla «Summer signs 2019» pirmā diena. Skulptūru kvēlošana, ko papildināja lietus, pērkons un zibens, pusnaktī vēroja vairāki simti skatītāju.

Kā jelgavnieki, tā arī pilsētas viesi izmantoja iespēju līdzās skulptūru apskatei festivālā baudīt arī mūziķu uzstāšanos. Kupli apmeklēts sestdienas vakarā bija grupas «Credo» koncerts, taču publika labprāt dejoja un līdzi dziedāja arī «Mākoņstūmējiem».

Liela daļa parka apmeklētāju, līdz ar tā slēgšanu, neizklīda, bet gan uzkavējās turpat Pasta salā, lai vērotu šamota skulptūru spīdēšanu, ko papildināja uguns šovs, dūdu un bungu spēle.

Vairāk nekā simts kilogramu šamota desmit dienās četros mākslas darbos pārvērta latviešu un lietuviešu tēlnieki – Katrīna Vīnerte, jelgavnieks Jānis Leimanis, Irēna Šļuželiene un Viļus Šļuželis. Šorīt ap pulksten 8 zem katras skulptūras tika iekurināta krāsniņa, lai skulptūras pakāpeniski, ik pa stundai paaugstinot temperatūru, karsētu, līdz vakarā tās sasniedza vairāk nekā 1000 grādu temperatūru. Metot virsū tām sausas zāģu skaidas, skulptūras pēc pusnakts kvēloja. Un tieši šo momentu skatītāji uzņēma ar ovācijām.

Jāteic, ka māte Daba parūpējās arī par skulptūru iesvētīšanu – brīdī, kad tika atvērtas divas skulptūras, sāka līt lietus lielām pilēm, zibeņot un ducināja arī pērkons. Daļa skatītāju no lietus centās slēpties zem tuvākā kastaņa, jumta pie slidotavas, vai vienkārši atveldzējās pēc karstās dienas.  

Jāpiebilst, ka jaunās šamota skulptūras vietā, kur tās veidoja, pārlaidīs arī ziemu, bet pavasarī tām tiks atrasta vieta Pasta salas keramikas skulptūru parkā.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Ais attēls

Lieliskas fotografijas!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti