Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 7 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 18. MartsVārda dienu svin: Ilona, Adelīna

Pasta sala pārvērtīsies par «dzīvnieku parku»

Anastasija Miteniece
9. un 10. jūnijā Jelgavā, Pasta salā, notiks 12. starptautiskais smilšu skulptūru festivāls «Summer Signs 2018», kas atklās mākslinieku uzburto dzīvnieku pasauli. «Smilšu parkā vienkopus varēs redzēt dažāda laikmeta dzīvniekus, un katrs darbs atspoguļos autora uzskatus un interpretāciju par to, kāda ir dzīvnieku pasaule,» festivāla tēmu raksturo Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» Attīstības plānošanas un projektu vadības sektora vadītājs Ivars Pirvics.

Šogad festivālā piedalīsies 15 tēlnieki no astoņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Beļģijas, Ukrainas, Ungārijas, Čehijas, Vācijas un Krievijas. 

Raksturojot iesniegtās skices, I.Pirvics uzsver tēlnieku radošo pieeju. «Daži savvaļu saredz harmonijā ar cilvēkiem, darbos veicinot cilvēku un dzīvnieku draudzību. Citi attēlo dabas skarbumu un patiesumu, skulptūrās iekļaujot mirkļus no reālās savvaļas dzīves. Bet daži no māksliniekiem šim darbam pieiet ar humoru un filozofiju, attēlojot evolūcijas procesu, kurā pērtiķi turpina mēģināt notvert cilvēku,» tā I.Pirvics, papildinot: Baltijas lielākajā smilšu parkā sadzīvos dažāda laikmeta un dažādu kontinentu dzīvnieki – lācis, zilonis, dinozaurs, degunradzis, putns, bite un citi.

Šobrīd Pasta salā notiek smilšu parka sagatavošanas darbi – tiek gatavotas veidnes smilšu skulptūrām. Paredzēts, ka viesmākslinieki pilsētā ieradīsies 3. jūnijā, bet no 4. līdz 8. jūnijam veidos skulptūras. Smilšu skulptūru veidošanā mākslinieki izmantos vairāk nekā 1000 tonnas smilšu.

Skices: Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde «Kultūra»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti