Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 9. DecembrisVārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Mākslinieki sāk pieteikties Ledus skulptūru festivālam

Emīls Rotgalvis
No 7. līdz 9. februārim Jelgavā norisināsies 22. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls. Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde «Kultūra» jau izziņojusi mākslinieku pieteikšanos. Labākie tēlnieki no visas pasaules aicināti iesūtīt savas idejas par šī gada festivāla tēmu «Supervaroņi». Kā informē «Kultūras» sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Gaile, pirmie pieteikumi jau saņemti.

«Līdz šīs nedēļas vidum bija saņemti pirmie trīs mākslinieku pieteikumi festivālam. Divi pieteikumi saņemti no Krievijas māksliniekiem, bet viens no Turcijas. Kā jau paredzējām, mākslinieki radoši pieiet supervaroņu tematikai, saņemto skulptūru skicēs izceļot ikdienas varoņus, piemēram, vecākus,» stāsta E.Gaile.

Mākslinieku iesniegtos pieteikumus vērtēs žūrijas komisija, izvēloties labāko skiču un ideju autorus, kuri iegūs tiesības piedalīties 22. Starptautiskā ledus skulptūru festivāla konkursā. Skulptūru izveide, kā arī vērtēšana norisināsies no 2. līdz 8. februārim, savukārt jelgavnieki un pilsētas viesi festivālā gaidīti no 7. līdz 9. februārim.

Mākslinieku pieteikumi festivālam tiek pieņemti līdz 18. novembrim.

Konkursu rīko Jelgavas pilsēta un Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde «Kultūra».

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti