Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 6 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Ledus skulptūru festivāls noslēdzies

www.jelgavasvestnesis.lv
Trīs dienas – no 8. līdz 10. februārim – Jelgavā norisinājās Baltijā vērienīgākais ziemas pasākums – 21. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls, kura tēma šogad bija «Kino». Svētdienas vakarā ar uguņošanu un izskanot pēdējiem koncerta akordiem festivāls noslēdzies.

30 mākslinieki no septiņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, ASV un Kanādas – veidoja 15 komandu un 30 individuālās skulptūras. Šogad visas trīs festivāla dienas nācās cīnīties ar laikapstākļiem – siltais laiks ledus skulptūras kausēja apmeklētāju acu priekšā, tāpēc tika pieņemts lēmums gan sestdien, gan svētdien papildināt apskates objektu klāstu. Skulptūras abas dienas pasākuma apmeklētāju acu priekšā Jāņa Čakstes bulvārī veidoja vairāki mākslinieki. Tāpat apskatei tika izliktas skulptūras, ko sestdien paraugdemonstrējumu laikā izveidoja Latvijas tēlnieks Kārlis Īle un Lietuvas tēlnieks Donāts Mockus. Siltā laika ietekmē daudzas skulptūras zaudēja savu sākotnējo izskatu ai pat sabruka. Lai gan daļa festivāla apmeklētāju atzina, ka tieši tas ir saistošākais – ka skulptūras maina savu izskatu –, pasākuma organizatori pieņēmuši lēmumu: ledus skulptūras pēc festivāla beigām vairāk netiks eksponētas un nebūs apskatāmas.

Jāatgādina, ka šogad ledus skulptūru festivāls norisinājās trīs vietās – Jāņa Čakstes bulvārī bija apskatāmas mākslinieku individuālās skulptūras un tur arī atradās festivāla lielā skatuve, uz kuras norisinājās mākslinieku apbalvošana, izrādes bērniem un vakara koncerti, kā arī paraugdemonstrējumi. Pasta salā bija apskatāmas komandu skulptūras, tur atradās ledus bārs ar iespaidīgām kino balvas «Oskars» statuetēm un ledus slīdkalniņš, savukārt slidotavā tika demonstrēts ledus šovs «Ice Remix» ar Jelgavas Ledus sporta skolas audzēkņu un Jelgavas daiļslidotājas olimpisko spēļu dalībnieces Diānas Ņikitinas piedalīšanos. Savukārt bezmaksas zona šogad bija ierīkota stāvlaukumā pie Pasta salas, Pilssalas ielā1. Tur bija izvietotas fotoskulptūras, ledus labirints un slīdkalniņš, mazā skatuve, uz kuras notika izrādes bērniem. Te bija iespējams apskatīt arī ledus skulptūras ar iesaldētiem priekšmetiem – tās katra simbolizēja kādu latviešu filmu. Piemēram, ledū iesaldētas spēļu kārtis attēloja filmu «Spēlmanis», briežu radziņi – filmu «Tumšie brieži», eglīte – filmu «Ziemassvētku jampadracis», atslēga – filmu «Vella kalpi».

Jāpiebilst, ka festivāla dienās piedāvājumi pilsētniekiem un pilsētas viesiem bija arī Svētās Trīsvienības baznīcas tornī, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, Jelgavas pilī un citos objektos. Apmeklētāji, pametot festivāla teritoriju, varēja saņemt speciālu zīmogu, kas ļāva teritorijā atgriezties visas dienas garumā.

Ņemot vērā festivāla aprīkojuma demontāžas darbus, Jāņa Čakstes bulvārī un tam piegulošajās ielās, kā arī Raiņa ielas posmā no LLU sporta nama līdz Akadēmijas ielai jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem līdz pirmdienas pulksten 20. Arī Pasta sala un slidotava apmeklētājiem pirmdien nebūs pieejama.

Foto: JPPI «Kultūra»/Edgars Griestiņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti