Meklēšanas forma

Apmācies 12 °C Viegls vējš, 3 m/s no DR
Svētdiena, 2019. gada 20. OktobrisVārda dienu svin: Leonīds, Leonīda

Maizes ceļu izdejos lielkoncertā

Jana Bahmane
«Tas ir stāsts par darbu, kas sākas ar pavasara saulgriežiem, kad nokūst sniegs un tiek veikti zemes darbi. Tad pienāk vasaras saulgrieži – pilnbrieds – un rudens, kad raža tiek vākta, apstrādāta, tiek cepta graudu maize. Bet, kad darbi padarīti, var ļauties dzīrēm dzirnavās,» Ribbes dzirnavu 150 gadu jubilejai veltīto deju lielkoncertu «Saule rudzu laukā», kurā piedalīsies arī Jelgavas dejotāji, ieskicē mākslinieciskais vadītājs Arvils Noviks. Pasākums Bauskas novada Ceraukstes pagasta Ribbes dzirnavās notiks 6. jūlijā pulksten 22, bet no pulksten 11 interesenti tur varēs baudīt pasākumu «Izgaršo Latviju Zemgalē», iepazīstot vietējos ražotājus, piedaloties meistarklasēs un degustācijās.

Zemgale izsenis dēvēta par Latvijas maizes klēti – atstātais mantojums vēsta par 19. gadsimta tradīcijām maizes tapšanas ceļā, ko dejā izstāstīs teju tūkstotis dejotāju no Zemgales, Kuldīgas un Rīgas. Deju lielkoncertā piedalīsies A.Novika vadītais tautas deju ansamblis «Jaunība», kā arī citi Jelgavas kolektīvi – «Diždancis», «Ritums», «Vēja zirdziņš» un «Skalbe». Biļetes uz koncertu var iegādāties vietnē bezrindas.lv. Cena – 10–19 eiro.

Bet līdz koncertam no pulksten 11 interesenti aicināti apmeklēt Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) organizēto pasākumu «Izgaršo Latviju Zemgalē», sastopot vietējos ražotājus, piedaloties meistarklasēs un degustācijās. «Šī pasākuma mērķis ir vienuviet pulcēt mazos ražotājus, savedot viņus kopā ar vietējās produkcijas cienītājiem, kuriem apnicis lielveikalu piedāvājums. Vēlamies, lai ikviens atrod savu ražotāju, atbalsta vietējos, ikdienā iegādājoties tepat radīto,» stāsta LLKC pārstāve Ilze Rūtenberga-Bērziņa.  Pasākumā piedalīsies ap 30 ražotāju, kā arī notiks dažādas izglītojošas aktivitātes. Piemēram, šefpavārs Ingmārs Ladigs atklās, kas ir viņa Zemgales garša, aktieris Normunds Laizāns visas dienas garumā palīdzēs izgaršot pavāru meistarklases, kurās taps tāds interesants ēdiens kā virteni, bet ar pieredzējušo maiznieku Normundu Skauģi varēs iepazīt maizes daudzveidību. Savukārt Mazo pavāru skoliņā piedalīsies SOS bērnu ciemata audzēkņi, kuri Ribbes dzirnavām ceps svētku kliņģeri.

Jāpiebilst, ka Ribbes vējdzirnavas celtas no 1867. līdz 1869. gadam un savu nosaukumu ieguvušas, pateicoties pirmā īpašnieka uzvārdam – Riba. Vējdzirnavu konstrukcija, iekārtas un detaļas ir pārbaudītas gadsimtu gaitā, un tās ir viens no sarežģītākajiem tautas celtniecības pieminekļiem.

Viedokļi

Pievienot komentāru