Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Viegls vējš, 2.5 m/s no D-DA
Sestdiena, 2019. gada 17. AugustsVārda dienu svin: Vineta, Oļegs

«Benefices» izrāde nominēta Dejas balvai

Jana Bahmane
Aprīļa nogalē Latvijā notiks nacionālas nozīmes apbalvojuma – Dejas balvas – pirmā pasniegšanas ceremonija. Par izciliem sasniegumiem 2017. un 2018. gadā balva tiks pasniegta 13 nominācijās, un divās no tām nominēta arī deju studijas «Benefice» dejas izrāde «Gorodki» un tās veidotāji.

«Benefices» izrāde, kas caur deju, mūziku un atmiņām stāsta par izsūtījumu un Sibīriju, nominēta kategorijā «Mūsdienu dejas uzvedums vai notikums», bet izrādes horeogrāfi Annika Andersone, Sintija Siliņa un Modris Opelts kļuvuši par nominantiem kategorijā «Mūsdienu dejas horeogrāfs». «Šī izrāde ir īpaša ar to, ka tajā piedalās nevis 300 dejotāji, kā lielākoties «Benefices» uzvedumos, bet ap 30. Tas ir milzīgs darbs, ko šie dejotāji ieguldījuši,» vērtē deju studijas «Benefice» vadītāja A.Andersone. Viņa atklāj, ka, piesakot šo izrādi balvai, nebija cerējusi nonākt nominantu vidū. «Jā, mēs esam Eiropas čempioni un arī Latvijas konkursos cīnāmies par pirmajām vietām, bet mani nepamet sajūta, ka visbiežāk tiek pamanīti un novērtēti tieši Rīgas kolektīvi. Piemēram, kategorijā «Mūsdienu dejas horeogrāfs» mums ir jāsacenšas ar operas «Karmena» horeogrāfu, kas, protams, ir pavisam cits mērogs. Tādēļ man ir milzīgs gandarījums, ka esam nominēti,» vērtē A.Andersone. Viņa papildina, ka «Benefice» no Valsts kultūrkapitāla fonda saņēmusi finansēju viesizrādēm Latvijā, un šobrīd tiek izskatītas iespējas ar dejas izrādi «Gorodki» jau no maija viesoties dažādās pilsētās.

Jāpiebilst, ka viena no izrādes «Gorodki» horeogrāfēm jelgavniece S.Siliņa piedalījusies arī izrādes «Bedre» veidošanā, kas nominēta kategorijā «Laikmetīgās dejas iestudējums vai notikums».

Aizvadīto divu gadu dejas notikumus vērtēja un nominantus izvirzīja žūrijas komisija: baleta eksperti Gunta Bāliņa, Marians Butkevičs un Regīna Kaupuža, laikmetīgās dejas eksperti Ramona Galkina un Andris Kačanovskis, skatuviskās tautas dejas eksperti Gints Baumanis un Alda Skrastiņa, mūsdienu dejas eksperti Inga Raudinga un Guntis Spridzāns. Katrs laureāts saņems naudas balvu 1000 eiro apmērā, bet mūža balvas saņēmējs, kas šoreiz būs horeogrāfs, dejas pedagogs, vairākkārtējs Deju svētku virsvadītājs Uldis Šteins, – 1500 eiro. Tāpat balvas laureātiem tiks pasniegta mākslinieces Gintas Grūbes veidotā statuete. Apbalvošanas ceremonija 29. aprīlī notiks Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

Dejas balva ir Latvijas augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā – baletā, laikmetīgajā dejā, mūsdienu un skatuviskajā tautas dejā. To rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju.

Foto: Billijs Locs

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti