Meklēšanas forma

Apmācies 14 °C Viegls vējš, 2.4 m/s no D
Piektdiena, 2019. gada 18. OktobrisVārda dienu svin: Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends, Lūkass

«Benefice» pašportretu skicēs dejā

Jana Bahmane
«Šis būs mūsu pašportrets dejā – bildes rāmis, caur kuru varam ieskatīties sevī. Mums ir iesācēji, turpinātāji, hobija klase, esam piedzīvojuši dziļas asaras un izteiktus smieklus, bet mūsu stūrakmeņi cauri visam ir deju pedagogi,» atklāj deju studijas «Benefice» mākslinieciskā vadītāja Annika Andersone. 6. aprīlī «Benefice» ar koncertu «Pašportrets» pulksten 14 un 18 Jelgavas kultūras namā atzīmēs savu 20. jubileju.

A.Andersone neslēpj, ka neatminas otru tādu gadījumu, kad koncerta koncepcija būtu akceptēta tikai mēnesi pirms pasākuma. «Savu 20. jubileju bijām paredzējuši atzīmēt ar lielkoncertu Zemgales Olimpiskajā centrā, kopā ar vairākiem simtiem Latvijas dejotāju izdejojot daļu no Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mūsdienu dejas koncerta programmas, kā arī mūsu deju izrādi «Gorodki» atklājot caur 700 dejotājiem. Tika ieguldīts liels darbs, bet finansējuma trūkuma dēļ šoreiz mums to neizdosies īstenot. Pēc pārdomām nolēmām veidot koncertu savējiem – vecākiem, «Benefices» draugiem –, sniedzot iespēju tuvāk iepazīt dejotājus,» stāsta A.Andersone. Koncerta pirmajā daļā «Benefice» izdejos atjaunotas dejas no sava repertuāra, ko papildinās fotogrāfa jelgavnieka Billija Loca ierunātie teksti par to, kas, viņaprāt, ir fotogrāfija un pašportrets.

«Šobrīd visa Latvija apgūst Dziesmu un deju svētku dejas – aprīlī novados sāksies skates. Tā kā aptuveni 70 procenti no svētku mūsdienu dejas koncertprogrammas ir «Benefices» radītas dejas, jubilejas koncerta otrajā daļā sniegsim nelielu ieskatu šajā programmā. Tā balstās uz septiņām vērtībām, bez kurām nevajadzētu dzīvot šo dzīvi, un tās ir radošums, draudzība, līdzjūtība, atbildība, gudrība, skaistums un mīlestība,» norāda «Benefices» vadītāja A.Andersone, kura ir arī Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mūsdienu dejas koncerta mākslinieciskā vadītāja. «Pašportreta» otro daļu papildinās arī Jelgavas popkoris un popgrupa «Noslēpums», un interesanti, ka līdzās «Benefices» audzēkņiem uz skatuves kāps arī deju skolotāji, kuri parasti paliek aizkulisēs, – tas viņiem būs jauns izaicinājums. A.Andersone papildina, ka augusta beigās Jelgava pulcēs vairāk nekā tūkstoti Latvijas dejotāju, kuri piedalīsies Dziesmu un deju svētku repertuāra apguves pasākumā. «Šogad «Benefice» ne vien atzīmē savu jubileju, bet liela daļa deju, ko svētkiem gatavos Latvijas dejotāji, tiek aprobēta ar «Benefices» dalībniekiem. Tāpat mums ir svarīgi piedalīties konkursos, kur labprāt parādām jaunās dejas. Dejas Dziesmu un deju svētkiem ir radītas pie latviešu mūzikas, tādēļ vienmēr saku audzēkņiem: nebrīnieties, ka konkursā neiegūsim 1. vietu, jo starptautisku žūriju, iespējams, neuzrunās latviešu mūzika. Bet, kad tomēr iegūstam augstāko novērtējumu, ir liels gandarījums. Esmu pārliecināta, ka dejā ir kāds kodiņš, kas uzrunā neatkarīgi no valodas. Un ceru, ka mūsu dejas būs vērtīgas arī ārzemniekiem, kuri nākamvasar atbrauks uz Dziesmu un deju svētkiem,» tā A.Andersone.

«Esmu cilvēks, kurš neprot paskatīties atpakaļ – kad vakardiena ir beigusies, tajā vairs nedzīvoju, es eju uz priekšu. Vienīgais, kas liek man aizdomāties par to, cik ilgi vadu «Banefici», ir fakts, ka manam dēlam tūlīt apritēs 18 gadu. Neskatoties uz gadu gaitā sasniegto, man katru gadu vasarā ir bail uzsākt jauno sezonu, bail netikt līdzi pasaules līmenim un nenoturēt sasniegto latiņu. Mans sirds lielākais novēlējums un sapnis ir, lai manā kolektīvā izaug labi horeogrāfi un deju pedagogi – lai manu darbu pārņem jaunie horeogrāfi, kuri izauguši «Beneficē»,» atklāj A.Andersone. «Esmu laimīga, ka viņu personības veidošanas procesā ir atstāti mani nospiedumi. Un vēlos, lai mani audzēkņi gribētu atgriezties «Beneficē».»

Deju studijas «Benefice» jubilejas koncerts «Pašportrets» Jelgavas kultūras namā notiks 6. aprīlī pulksten 14 un 18. Biļetes uz pasākumu var iegādāties deju centrā «Cukurfabrika» darbadienās no pulksten 9 līdz 21, bet pasākuma dienā stundu pirms koncerta – kultūras namā. Cena – 3 un 4 eiro.

Foto: Uldis Randohs

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti