Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 14 °C Lēns vējš, 5 m/s no R-DR
Otrdiena, 2019. gada 22. OktobrisVārda dienu svin: Īrisa, Irīda, Airisa

Uzvar lielākajā ASV smilšu skulptūru čempionātā

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas tēlnieku komanda – Kārlis Īle un Maija Puncule – izcīnījusi uzvaru vienā no pasaules prestižākajiem smilšu skulptūru čempionātiem ASV. Šogad mākslinieki festivālā pirmoreiz startēja komandu kategorijā ar skulptūru «Asni». Žūrija atzinīgi novērtēja gan mākslinieku tehniskās spējas, oriģinālo idejas pasniegšanu, gan apjomīgo skulptūras risinājumu.

Jau 46. gadu Virdžīnijasbīčā notiek prestižais Neptūna pludmales festivāls, kas ir senākais un lielākais Starptautiskais smilšu skulptūru čempionāts ASV. Konkurss ik gadu apvieno 32 talantīgākos smilšu tēlniekus no visas pasaules, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Gaile.

Apvienojoties kā komanda, Kārlis Īle un Maija Puncule zem «Jelgavas karoga», jau ieguvuši starptautiskus panākumus smilšu, ledus un sniega skulptūru festivālos un čempionātos – Kanādā, Ķīnā, Japānā, Šveicē, Vācijā, Krievijā, Latvijā un citviet.

Mākslinieki skulptūru ar nosaukumu «Asni» šoreiz izvelējās veidot ar sirreālistisku ievirzi. 22 tonnās smilšu filozofiski apspēlējot ideju, ka vismaigākie asni ir visstiprākie. Iedvesma skulptūrai smelta no pavasara maigajiem dzinumiem, kas tiecoties uz augšu, spēj izlauzties caur biezu zemes kārtu, akmeņiem un pat asfaltu. Žūrijas īpašu ievērību izpelnījās smalki niansētā virsmas apstrāde, kas jutekliski atspoguļo ziedlapu maigo trauslumu un saplaisājušas zemes raupjumu.

Kārlis Īle ir viens no Latvijas labākajiem un panākumiem bagātākajiem tēlniekiem, kā arī vairākkārtējs Jelgavā notiekošo skulptūru festivālu dalībnieks un mākslinieciskais vadītājs. ASV notiekošajā konkursā K.Īle piedalās jau piekto reizi – 2016. gadā viņa darbs «Laika spogulis» («Mirror of time») ieguva 2. vietu un skatītāju balsojuma balva, 2017. gadā par darbu «Ļauj man lidot» («Let me fly») saņemta mākslinieku balsojuma balva, bet 2018. gadā ar darbu «Punktu pielūdzēji» («Worshipers of points») izcīnīta 1. vieta un Neptūna karaļa balva.

Jelgavniekiem un pilsētas viesiem vēl tikai šajā nedēļas nogalē Pasta salas smilšu skulptūru parkā ir iespēja apskatīt abu mākslinieku, īpaši šī gada smilšu skulptūru festivālam veidoto, demo skulptūru – vērienīgo Ēģiptes piramīdu. Bet jau nākamā gada februārī iespējams mākslinieku prasmes varēsim novērtēt jau 22. Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā, kas Jelgavā norisināsies no 7. līdz 9. februārim. Mākslinieku pieteikšanās 2020. gada ledus skulptūru festivāla konkursam jau sākusies – vairāk www.festivali.jelgava.lv, piebilst E.Gaile.

Foto: no K.Īles arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru