Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 20 °C Viegls vējš, 3.3 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 22. AugustsVārda dienu svin: Rudīte, Everts

Ulda Zutera glezna nominēta Jāzepa Pīgožņa balvai

Jana Bahmane
«Bieži vien iedvesma gleznai rodas ceļā – tad es kaut ko, garām braucot, piefiksēju, bet pārējais process notiek mājās, darbnīcā. Ierosme šim darbam man radās, braucot uz Dobeles pusi gar mežiem pie Līvbērzes,» atklāj mākslinieks Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja dizainers Uldis Zuters. Viņa glezna «Pa ceļam, ziema» ir to septiņu darbu vidū, kas izvirzīti Jāzepa Pīgožņa balvai Latvijas ainavu glezniecībā.

U.Zuters konkursam iesniedza trīs darbus: «Pa ceļam, ziema», «Pa ceļam, rudens» un «Pa ceļam, pavasaris». Divi pirmie ir iekļauti izstādē «Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā», kas līdz 21. aprīlim apskatāma Rīgas Svētā Pētera baznīcā. «Man patīk strādāt plenērā, tādēļ liela daļa darbu top vasarā, bet ziemā galvenokārt sanāk kompilēt gleznas – piefiksēt redzēto un attīstīt to darbnīcā. Tāpat ziemā mēdzu strādāt pie savas darbnīcas loga, pa kuru paveras skats uz mežu – man ir svarīgs kontakts ar dabu. Pēdējā laikā visvairāk gleznoju tieši ainavas. Mani iedvesmo tas, ko es redzu – konkrēta vieta konkrētā laikā,» atklāj U.Zuters. Jāpiebilst, ka U.Zuters šajā konkursā piedalās jau piekto gadu, un 2016. gadā viņa darbs ieguva Preiļu novada domes Simpātijas balvu.

Izstādei «Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā» šogad tika pieteikti 195 autoru 359 mākslas darbi, no kuriem Rīgas Svētā Pētera baznīcā eksponēti 110 autoru 88 darbi – to vidū arī Jelgavas Mākslinieku biedrības mākslinieku Lindas Freibergas, Induļa Landaua, Ineses Milbergas, Ulda Rogas un U.Zutera darbi. Bet Jāzepa Pīgožņa vārdā nosauktajai balvai Latvijas ainavu glezniecībā bez U.Zutera darba nominēta arī Nugzara Paksadzes glezna «Pārmaiņu vējš», Alberta Pauliņa «L.Van Bēthovenam», Agras Ritiņas «Tur plūst pilsēta», Krišjāņa Beļavska «Alus dīķis Mālpilī», Ilzes Mucenieces-Adamaites «Sudrabojums» un Patrīcijas Brektes darbs «Gaujas tilts». Galvenās balvas ieguvējs tiks paziņots septembrī Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā. Balvas ieguvējs saņems zelta medaļu un naudas balvu 3000 eiro apmērā.

Jāatgādina, ka Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā iedibināta 2015. gadā ar mērķi veicināt mākslinieku interesi atveidot Latvijas dabu un izcelt Latvijas ainavu glezniecības nozīmi mūsdienu mākslā. Darbus ik gadu aicināti iesūtīt profesionāli mākslinieki, Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un mākslas skolu absolventi.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti