Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 9. DecembrisVārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Plenēru velta Baltu vienības dienai

Jana Bahmane
Jūnija nogalē Jelgavas novada Staļģenē aizvadīts 7. starptautiskais Jelgavas mākslinieku plenērs, kurā piedalījās 11 Jelgavas mākslinieki. Plenērs šogad bija veltīts Baltu vienības dienai un papildu Latvijas māksliniekiem pulcēja arī gleznotājus no Lietuvas.

Jelgavas Mākslinieku biedrības priekšsēdētājs Māris Brancis stāsta, ka Staļģenē vērojama lieliska Zemgales ainava, kā arī tur atrodas muiža ar senu vēsturi, kas bija daudzu mākslinieku darbu galvenais motīvs. «Mākslinieki strādāja eļļas, akrila, akvareļa un pasteļa tehnikās, kā arī zīmēja ar zīmuli. Galvenie darbu motīvi bija Staļģenes muiža un tās parka nostūri, Zemgales ainava, Lielupes ainava un citi. Plenēra noslēgumā mākslinieku darbi bija apskatāmi improvizētā izstādē Staļģenes vidusskolā, bet neliela mākslas darbu daļa septembrī būs skatāma Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā,» papildina M.Brancis. Jāpiebilst, ka Baltu vienības diena tiek atzīmēta 22. septembrī.

Līdzās Jelgavas māksliniekiem – Alisai Gibetai, Andai Buškevicai, Annai Kaltiginai, Arnim Ozolam, Ditai Veģei, Initai Vilkam, Kasparam Iljinam, Lindai Freibergai, Ludmilai Grīnbergai, Ritmai Lagzdiņai un Uldim Zuteram – plenērā piedalījās arī trīs mākslinieki no Rīgas un Jūrmalas – Laine Kainaize, Ligita Caune un Līvija Pavlovska. Tāpat plenērā strādāja arī lietuviešu mākslinieki Birute Kuiciene, Voldemars Barakausks un Egils Skuja.

Foto: Māris Brancis

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti