Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Lēns vējš, 4.5 m/s no D
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

«Paaudžu stāsti» Vecpilsētas ielas svētkos

Jana Bahmane
«Tā būs paaudžu satikšanās dziesmās, dejās un radošajās izpausmēs,» šā gada Vecpilsētas ielas svētkus «Paaudžu stāsti» raksturo Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītājas vietniece kultūras darba speciāliste Evika Kaufelde. Svētki notiks 14. septembrī no pulksten 12 līdz 15, aicinot izbaudīt pašmāju kolektīvu koncertu, dažādu amatu meistaru darbnīcas, kā arī atklāt Vecpilsētas ielas 14. nama glabātās kultūrvēsturiskās vērtības.

Svētkos trīs stundu garumā Vecpilsētas ielā būs koncerts, kurā piedalīsies Bērnu un jauniešu mūzikas kluba audzēkņi, Tirkīza kora ansamblis, popgrupa «Noslēpums», senioru vokālais ansamblis «Vīzija», tautas deju ansamblis «Lielupe», bērnu un jauniešu deju kolektīvs «Ieviņa» un folkloras kopa «Dimzēns». «Koncertā vienosies dažādu paaudžu un žanru mākslinieciskie kolektīvi, lai parādītu, ka mēs visi šeit dzīvojam kopā, vienojoties paaudzēs un kultūrā,» norāda koncerta režisors Sandis Kalniņš.

Līdztekus koncerta baudīšanai Vecpilsētas ielā varēs iepazīt dažādu amatu prasmes, piemēram, izmēģināt roku aušanā, dzijas krāsošanā, izšūšanā, stikla pūšanā, koka karošu grebšanā – būs iespēja gan vērot meistarus, gan darboties pašiem. Tāpat būs neliels tirdziņš, kas piedāvās rokdarbus un ēdamlietas, bet pie Vecpilsētas ielas 14. nama varēs vērot vēsturiskā koka restaurācijas procesu, apgleznot koka fragmentus un atklāt mākslas vēstures noslēpumus – šīs aktivitātes nodrošinās «RERE grupa» un «Caparol». Jāatgādina, ka tāpat 14. septembrī, kad notiek arī Eiropas Kultūras mantojuma dienas, pulksten 12.15 un 13.15 Vecpilsētas ielā 14 notiks ekskursija «Vecpilsētas ielas vēsturisko namu atjaunošana», ko vadīs vēsturnieks Andris Tomašūns. Plānotais vienas ekskursijas dalībnieku skaits ir 25, un dalība tajā iepriekš jāpiesaka pa tālruni 63005447.

Vecpilsētas ielā atradīsies arī fotokaste, lai ikviens pasākuma dalībnieks savas svētku sajūtas varētu iemūžināt fotoattēlā.

Jāatgādina, ka Vecpilsētas ielas svētku tradīciju 2013. gadā aizsāka Jelgavas Latviešu biedrība. «Mums, Jelgavas Latviešu biedrībai, ir sevišķs prieks par to, ka pasākums turpina attīstīties. Atminos, ka 1990. gadu sākumā Rīgā notika karā nopostīto objektu atjaunošanai veltīta konference, kuras gaitā, apskatot Vecpilsētas ielas 14. namu, kāds arhitekts teica: «Cik skaista celtne! Jūs to noteikti atjaunosiet un redzēsiet, cik tā ir skaista!» Bet 2013. gada Vecpilsētas ielas svētkos piedalījās arhitekts Pēteris Blūms, kurš, pieejot pie ēkas, piekodināja mūs nešķaudīt, jo tā varot sabrukt. Šobrīd, pateicoties pašvaldības un sabiedrības atbalstam, ēka atdzimst, un šeit jau var dziedāt un līksmot. Mums ir prieks, ka mēs kā sabiedriska organizācija esam iekustinājuši šī kvartāla atdzimšanu – uzsākta vēsturisko ēku rekonstrukcija, top restaurācijas centrs, izveidota biedrība «Vecpilsētas ielas kvartāls», kas apvieno cilvēkus, kuri saved kārtībā savus īpašumus, tādējādi padarot skaistāku visu kvartālu,» stāsta Jelgavas Latviešu biedrības kultūras darba koordinatore Maija Kravinska, piebilstot gan, ka sākotnēji šai iniciatīvai bija daudz skeptiķu. Biedrība Vecpilsētas ielas svētkos sveiks restauratorus, kas palīdz kvartālam atdzimt.

Dalība visos Vecpilsētas ielas svētku pasākumos – bez maksas.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti