Meklēšanas forma

Apmācies 12 °C Viegls vējš, 3 m/s no DR
Svētdiena, 2019. gada 20. OktobrisVārda dienu svin: Leonīds, Leonīda

Nācis klajā filmas «Jelgava 94» tīzeris

www.jelgavasvestnesis.lv
Producēšanas kompānija «Jura Podnieka studija» laidusi klajā spēlfilmas «Jelgava 94», kas top pēc Jāņa Joņeva romāna motīviem, tīzeri. Režisora Jāņa Ābeles filmas pirmizrāde plānota 18. septembrī, bet no 20. septembra tā būs skatāma kinoteātros visā Latvijā.

«Stāsta centrā ir četrpadsmitgadīgais Jānis, Jelgavas puika ar zubra līmeņa mācību sasniegumiem, kurš cenšas būt neviena nepamanīts. Tomēr iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lapaspusi Jelgavas pusaudža dzīvē – ir jāspēlē grupā, jāklausās metāls, vajadzīgas īstās drēbes un galu galā līdz asarām jānoved skolotāji un vecāki. Tas ir laiks, par kuru pieaugot, ļoti iespējams būs kauns, bet tikpat iespējams tas izrādīsies pats labākais dzīves periods. Filmas stāsts risinās uz 1994. gada notikumu fona – cietumnieku izbēgšana Jelgavā, mūzikas ierakstu nelegālais tirgus, Kurta Kobeina nāve,» sacīts filmas aprakstā.

Jāatgādina, ka filmā piedalās arī jelgavnieks Mikus Svikulis – viņš atveido jaunieti ar iesauku Dīdžejs.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja M S attēls

(turpinājums) Vai 1994. gadā bez izņēmumiem katrs Jelgavas jaunieša portrets bija tieši tāds, kādu mums pasniedz šajā filmā? Manuprāt, šīs filmas izplatīšana ir noziegums: maldīgu faktu izplatīšana; degradējoša dzīves veida popularizēšana; valsts fondu naudas līdzekļu izšķērdēšana bez nodokļu maksātāju piekrišanas. Kāpēc mēs neveidojam filmas par Jelgavas goda pilsoņiem vai par vēsturiskām personām, kā piemēram, par herocgu Jēkabu?! Tāpēc, ka ar neizglītotu tautu var darīt ko vien vēlies...
Lietotāja M S  attēls

Es pat nezinu, ar ko sākt, komentējot šo "svarīgo" notikumu, jo vienalga no kuras puses skatoties, šis video sižets ir patiesa traģēdija. Vai 21. gadsimtā saprātīgā cilvēka dvēselē vēl ir vieta visām tām perversijām, ko mēs tikko redzējām šajā minūtes garā sižetā? Vai šie mēsli ir jārāda mūsu bērniem, un jātērē video beigās minēto fondu līdzekļus? Vai šīš filmas saturs ir tik vērts, ka par to ir jāraksta ziņās? Vai Jelgavā 1994. gadā nekas saprātīgāks nenotika?
Lietotāja Ome attēls

Noskatoties šo tīzeri (kas tas tāds?!) filmu skatīties nemaz negribas... Grāmatas fragmentu lasīju ar smaidu uz lūpām.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti