Meklēšanas forma

Apmācies 11 °C Viegls vējš, 2.9 m/s no A-DA
Otrdiena, 2019. gada 15. OktobrisVārda dienu svin: Eda, Hedviga, Helvijs

LLU Studentu teātris starptautiskā festivālā iegūst «Grand Prix» balvu

www.jelgavasvestnesis.lv
«Festivāls šogad notika pirmo gadu, un tā ideja ir iedvesmota no LLU organizētā teātra festivāla «Divi maija vakari», kurā šopavasar piedalījās arī dalībnieki no Gruzijas. Jāatzīst, ka teātri bija ļoti atšķirīgi un dalībnieki – talantīgi, tādēļ mēs pat necerējām saņemt «Grand Prix» balvu,» par LLU Studentu teātra dalību Batumi Starptautiskajā studentu teātru festivālā «Debuit» Gruzijā stāsta režisore Astra Kacena. Teātris festivālā piedalījās ar izrādi «Parīzē es lidoju ar gaisa balonu» igauņu režisora Kaleva Kudu režijā.

Batumi Starptautiskais studentu teātru festivāls norisinājās Šota Rustavelli universitātē Gruzijā, kuras pārstāvji maijā viesojās Latvijā un piedalījās LLU organizētajā festivālā «Divi maija vakari», un līdz ar festivāla galveno balvu – «Grand Prix», LLU Studentu teātra aktrise Marta Gēbele festivālā saņēma balvu kā labākā otrā plāna aktrise.

«Kopā ar balvām esam pārveduši arī vissiltākās atmiņas par gruzīnu viesmīlību un uzmanību, skaisto dabu un kontrastu pilnajām ainavām. Iespējams, ka mums mācītie adžāriešu dejas soļi noderēs, satiekoties ar esošajiem un jauniegūtajiem draugiem no Batumi, Tblisi, Kutaisi un Viļņas universitātēm, bet varbūt tos varēs redzēt kādā mūsu izrādē nākotnē. Esam pateicīgi apburošajai žūrijas pārstāvei Marinai Burduli par ielūgumu uz Batumi drāmas teātra izrādi, kurā viņa pati fascinēja skatītājus ar savu talantu,» par piedzīvoto Gruzijā stāsta A.Kacena. Viņa arī atklāj, ka patīkami esot bijis festivāla skatītāju vidū redzēt profesionālus aktierus. «Esmu patiesi pateicīga diviem Jelgavas uzņēmumiem – «Evopipes» un «Drive Eco Home» bez kuru atbalsta, mēs šo balvu neiegūtu. Man ir prieks, ka iespēju mūs atbalstīt atrada ar kultūru tieši nesaistīti uzņēmumi,» tā A.Kacena.

Jāpiebilst, ka Starptautiskajā studentu teātru festivālā Gruzijā piedalījās teātri no Gruzijas, Lietuvas un Latvijas.

Foto: no teātra arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru