Meklēšanas forma

Apmācies 12 °C Viegls vējš, 3 m/s no DR
Svētdiena, 2019. gada 20. OktobrisVārda dienu svin: Leonīds, Leonīda

Jelgavnieki muzicē Hanzas dienās Pleskavā

www.jelgavasvestnesis.lv
Pleskavā, Krievijā aizvadīts 39. starptautiskās Hanzas dienas, ko šogad kuplināja arī Jelgavas kolektīvi – bērnu un jauniešu koris «Zvonņica» un krievu biedrības «Istok» ansamblis «Slavjanočka». Jelgavnieki piedalījās koncertos upes Veļikaja krastā un muzicēja muzeja kompleksā «Bugrovo», izpildot krievu, ukraiņu un latviešu dziesmas.

Starptautiskās Hanzas dienas notiek kopš 1980. gada – izstādes, tirdziņi un citi pasākumi, saistīti ar tirdzniecības tematiku, ir vērsti uz viduslaiku Hanzas savienības gara atjaunošanu. Jelgavas krievu biedrības «Istok» priekšsēdētāja Sņežana Zenovjeva norāda, ka mūsu pilsēta šajā pasākumā pārstāvēta pirmoreiz. «Mūs izrunāja Pleskavas pilsētas pašvaldība, ar ko biedrībai izveidojušās labas attiecības, aicinot Jelgavas kolektīvus bagātināt svētku norisi,» tā S.Zenovjeva.

Jelgavnieki ne vien muzicēja, bet arī devās ekskursijā pa Pleskavu, apmeklēja muzeju–muižu «Mihajlovskoje», muzeju «Puškina lauki» un muzeju-vējdzirnavas «Bugrovo». Tāpat Jelgavas delegācija viesojās Puškina dabas parkā un Pleskavas klosterī. «Izrādot cieņu un dziļu pietāti pret krievu dzejnieka Aleksandra Puškina literārajiem darbiem, Jelgavas krievu biedrība «Istok» svinīgi nodeva muzeja kolekcijā unikālo «Jevģēnija Oņegina» 1899. gada izdevumu, kas atradās biedrības dalībnieces Lilijas Mirkinas īpašumā,» stāsta Jelgavas delegācijas dalībnieces Arina Veržbicka un Anna Parigina.

Hanzas dienu dalībnieki izsaka pateicību Jelgavas pilsētas pašvaldībai, biedrības «Istok» vadītājai un kolektīvu vadītājiem – Jeļenai Vavilovai, Innai Mickevičai un Ērikai Bogdanovai – par atbalstu un iespēju piedalīties pasākumā.

Foto: no biedrības «Istok» arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru